به‌روزرسانی مهم برای مترجم مایکروسافت

1394/12/02

رایورز - به‌تازگی شرکت مایکروسافت برای نرم‌افزار مترجم خود اقدام به عرضه یک به‌روزرسانی ویژه کرده است که بسته به نوع پلتفرم اجرایی، قابلیت‌های مختلفی را به این سیستم خواهد افزود.

به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، سیستم مترجم مایکروسافت را می‌توان یکی از نرم‌افزارهای کاربردی بسیار مناسب در زمینه ترجمه غیرحرفه‌ای متون به‌حساب آورد.

به‌تازگی شرکت مایکروسافت اقدام به عرضه به‌روزرسانی بسیار مهمی برای این نرم‌افزار کرده است که قابلیت‌های آن را به‌شدت بهبود خواهد داد. البته این قابلیت‌ها بسته به سیستم عاملی که نرم‌افزار بر روی آن اجرا می‌شود، متفاوت خواهد بود.

برای نمونه افرادی که از مترجم مایکروسافت بر روی سیستم عامل اندروید بهره می‌گیرند، می‌توانند این برنامه را به‌صورت آفلاین نیز مورد استفاده قرار بدهند.

از سوی دیگر کاربران سیستم عامل همراه iOS، قابلیت استفاده از تصاویر را در این مترجم در اختیار خواهد داشت و می‌توانند با کمک تصاویر، متون را شناسایی کرده و ترجمه کنند.

این نرم‌افزار به سیستم شبکه عصبی عمقی ویژه‌ای متصل است که قابلیت ترجمه همزمان بر روی اسکایپ را نیز بر عهده دارد و به همین دلیل نیز می‌توان قابلیت‌های آن را بسیار نیرومند ارزیابی کرد.

 

اخرین اخبار