به‌روزرسانی سیستم‌عامل لینوکسی feren

1396/05/16

رایورز - از دید کارشناسان، یکی از دلایل اصلی افزایش این محبوبیت نیز عرضه نسخه‌های متفاوت و با هدفگذاری مخاطبان متنوع از سیستم‌های عامل بر پایه لینوکس است که حق انتخاب بیشتری به کاربر اعطا می‌کند.

به‌تازگی سیستم‌عامل feren -که یک OS متن‌باز بوده و ضمناً بر پایه هسته سیستم‌عامل لینوکس طراحی شده است- با یک به‌روزرسانی جدید مواجه شده که کاربران این سیستم‌عامل با استفاده از این بسته و نصب آن، نهایتاً به این توانایی دست خواهند یافت که از امکانات لینوکس مینت نسخه ۱۸.۲ نیز به خوبی بهره ببرند.

به گزارش وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، محبوبیت سیستم‌عامل لینوکس برخلاف گذشته نه چندان مطلوب، اکنون روزبه‌روز بیشتر می‌شود و البته این اتفاق نه تنها در میان مخاطبین خاص مانند محافل آکادمیک، بلکه در بین کاربران عام نیز مشاهده می‌گردد.

از دید کارشناسان، یکی از دلایل اصلی افزایش این محبوبیت نیز عرضه نسخه‌های متفاوت و با هدفگذاری مخاطبان متنوع از سیستم‌های عامل بر پایه لینوکس است که حق انتخاب بیشتری به کاربر اعطا می‌کند.

به نظر متخصصین نرم‌افزاری، یکی از نسخه‌های متفاوت لینوکس را باید سیستم‌عامل feren دانست که سیستم‌عاملی کاربردی بسیار جذاب بر پایه هسته لینوکس است. آنگونه که آمارها نشان می‌دهد، این نسخه خاص توانسته تاکنون طیف وسیعی از کاربران متعدد را به خود جذب نماید.

 

 

به‌تازگی برای سیستم‌عامل feren یک به‌روزرسانی جدید طراحی و عرضه شده است که قابلیت‌های ویژه‌ای به کاربران می‌بخشد، از جمله اینکه موجب می‌شود تا کاربران این نسخه بتوانند از یکی از جدیدترین هسته‌های لینوکس بهره‌مند گردند.

گفتنی است استفاده از این به‌روزرسانی موجب می‌شود تا کاربران feren به لینوکس مینت نسخه ۱۸.۲ دسترسی پیدا کنند. این امر مزایای متعددی را برای کاربران به همراه دارد که مهم‌ترین آنها بهبود بوت یواس‌بی است.

البته این تذکر فنی هم در خصوص این بسته گفته شده که در صورت انجام به‌روزرسانی به این نسخه، ممکن است با پاک شدن تعدادی از نرم‌افزارها روبرو شوید که نباید از این بابت نگران بود، زیرا می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به بخش Recommended Apps این نرم‌افزارها را دوباره و به سرعت دریافت کنید.

از دیگر مزایای ویژه این به‌روزرسانی نیز می‌توان به بهبود قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی انویدیا اشاره کرد که می‌تواند به‌خوبی نیازهای گرافیکی بسیاری از کاربران را تأمین کند.

اخرین اخبار