هشدار دوباره اپل به کاربران مک

رایورز - برنامه‌نویس‌ها می‌توانند با توسعه اپلیکیشن‌های 64 بیتی خود، از قابلیت‌های آن بهره‌مند شده و تجربه مشتریان خود را در کار با دستگاه مک بهبود بخشند.

با افزایش سرعت و کارآیی کامپیوترهای گوناگون اعم از PCها و نیز انواع دیگر مانند لپ‌تاپ‌ها، شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان نیز نرم‌افزارهای خود را ارتقاء بخشیده و نسخه‌های جدیدتر خود را بر روی پلتفرم‌های 64 بیتی عرضه می‌کنند. با این حال، به نظر می‌رسد بسیاری از کاربران همچنان به این موضوع بی‌توجهند.

شرکت اپل اخیراً دوباره به کاربران مک هشدار داده که نرم‌افزارهای 32 بیتی خود را به 64 بیتی ارتقاء دهند. به عبارت دیگر، اپل به زودی پشتیبانی از نرم‌افزارها و برنامه‌های 32 بیتی را متوقف خواهد نمود و کاربران باید زودتر خود را برای چنین شرایطی آماده کنند.

به گزارش وب‌سایت inquirer، طبق این هشدار، کاربران مک در صورتی که به فکر ارتقاء نباشند، باید مطمئن باشند که اپلیکیشن‌های 32 بیتی آنها به زودی از کار خواهد افتاد و دچار دردسر می‌شوند.

چندی پیش هم گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد اپل در سال جدید میلادی، در این زمینه مصمم است و بنابراین هیچ برنامه جدید 32 بیتی را در فروشگاه Mac Store پذیرش نمی‌کند.

 

 

هرچند اپل هنوز مشخص نکرده که دقیقاً چه زمانی پشتیبانی از نرم‌افزارهای 32 بیتی را متوقف خواهد ساخت، اما این شرکت پیشتر به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای مک هشدار داده بود که نسخه 10.13.4 برنامه High Sierra آخرین نسخه از سیستم‌عامل دسکتاپ اپل خواهد بود که از برنامه‌های 32 بیتی پشتیبانی می‌کند.

کافی است یک بار، نرم‌افزاری 32 بیتی در سیستم خود اجرا کنید تا این هشدار برای شما نیز به نمایش درآید. این هشدار می‎گوید این برنامه برای سیستم شما بهینه‌سازی نشده است.

شاید این مهاجرت اجباری برای عده‌ای ناخوشایند باشد، اما برنامه‌نویس‌ها جزو این دسته نخواهند بود؛ چرا که می‌توانند با توسعه اپلیکیشن‌های 64 بیتی خود، از قابلیت‌های آن بهره‌مند شده و تجربه مشتریان خود را در کار با دستگاه مک بهبود بخشند.

اگر شما هم از کاربران سیستم‌های مک هستید، بهتر است هر چه زودتر نرم‌افزارها و پلاگین‌های خود را به نسخه 64 بیتی ارتقاء دهید.

منبع: