محصولات مایکروسافت گران می‌شود

رایورز - مایکروسافت با در پیش گرفتن یک رویکرد جدید قیمت‌گذاری، هزینه استفاده از برخی محصولات ابری و سازمانی خود را افزایش می‌دهد.

این تغییرات قیمتی، محصولات ابری و درون-سازمانی  (on-premise) مایکروسافت را شامل می‌شود و بر این اساس، قیمت نسخه تجاری آفیس 2019 با 10 درصد افزایش عرضه خواهد شد. به نقل از وبلاگ مایکروسافت، از دیگر تحولات قیمتی مورد نظر این شرکت، تغییر هزینه استفاده از نسخه Enterprise E3 ویندوز 10 است که به جای قیمت بر اساس دستگاه، به صورت قیمت بر اساس هر کاربر محاسبه می‌شود.
 
مایکروسافت در بیانیه خود، هدف از تغییر در الگوی قیمت‌گذاری را «ایجاد ثبات و شفافیت بیشتر در کانال‌های فروش خود» بر شمرد و گفت: این تغییرات به ما کمک می‌کند که از یک ساختار قیمت‌گذاری «برنامه محور» به سمت رویکرد «مشتری محور» حرکت کنیم.
 


هر چند بنا به گفته وب‌سایت CIO Dive، این یک خبر بد برای مشتریان محصولات تجاری مایکروسافت و به ویژه شرکت‌هایی که مجوز کاربری کمتر از 2500 نفر دارند محسوب می‌شود ولی به نظر می‌رسد این خریداران چاره دیگری ندارند و تقریباً باید تسلیم این شرایط باشند.
 
این موضوع از آنجا ناشی می‌شود که این محصولات مایکروسافت تقریباً بی‌رقیب هستند و شرکت‌هایی همچون گوگل یا آمازون، بخش کوچکی از این بازار را در دست دارند و نمی‌توانند رقبای قدری برای این غول آمریکایی به شمار روند. این تغییرات قیمتی قرار است از اول اکتبر سال جاری (9 مهر 1397) اعمال شود.

منبع: