گوگل احتمالا 29 مرداد اندروید پی را عرضه خواهد کرد

رایورز - گوگل احتمالا اواخر ماه جاری میلادی جدیدترین نسخه اندروید را ارائه خواهد نمود.

به نقل از cnet، اخیرا، اوان بلاس، که به انتشار اطلاعات محرمانه معروف است، تصویری را توئیت کرد از تقویمی با یک حرف P که روز 20 اوت (29 مرداد) علامت زده شده، که احتمالا نشانگر آن است که گوگل طرح‌هایی برای این سیستم عامل در آن روز دارد. گوگل نسخه قبلی نرم افزار موبایلش، با نام اندروید اورئو (Android Oreo)، را در 21 اوت سال گذشته رونمایی کرد.
 
گوگل اندروید پی را در ماه مه در کنفرانس سالانه خود موسوم به Google I/O معرفی نمود. این نرم‌افزار در یک نسخه بتای توسعه دهندگان در دسترس بوده، ولی گوگل هنوز یک تاریخ رسمی برای انتشار آن اعلام نکرده است.


"اندروید پی" ظاهرا قابلیت‌هایی همچون اشارات کشیدنی(swipe) جدید و بهبود وضعیت نوتیفیکیشن‌ها را با خود به همراه خواهد آورد. اگر این حدس درست باشد و این نسخه جدید اندروید در 20 اوت(آگوست) عرضه شود، به زودی خواهیم فهمید که P قرار است نشانگر چه کلمه‌ای باشد.

برای اطلاع کسانی که در این باره اطلاعی ندارند شایان ذکر است که گوگل هر نسخه از اندروید را به ترتیب حروف الفبا و با نامی برگرفته از یک شکلات نامگذاری می‌کند. به عنوان مثال، جدیدترین نسخه آن اورئو لقب گرفت. پیش از آن نوقا (Nougat)، مارشمالو (Marshmallow) و لالی پاپ (Lollipop) بودند.
 

منبع: