به‌روزرسانی عمده بعدی ویندوز 10 در ماه اکتبر عرضه می‌شود

رایورز - شرکت مایکروسافت رسما از نام آپدیت عمده بعدیش برای ویندوز 10 رونمایی کرد.

به نقل از ورج، «آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10»، که قبلا با نام رمز Redstone 5 شناخته می‌شد، در یکی از روزهای ماه اکتبر عرضه خواهد شد. این به‌روزرسانی دربرگیرنده چند قابلیت جدید برای دستگاه‌ها است، مثلا یک کلیپ‌بورد ابری که بر روی ماشین‌های مختلف همگام‌سازی(sync) می‌شود، یک «جست‌وجوگر فایل (File Explorer)» تیره، یک ابزار برش به‌روزرسانی‌شده، بهبودهایی در Microsoft Edge، و اطلاعات عملکردی در Xbox Game Bar.
 
این نامگذاری توسط مایکروسافت پس از «آپدیت آوریل 2018 ویندوز 10» که در اوائل سال جاری ارائه شد انجام شده است. انتظار می‌رود که مایکروسافت نهایی‌سازی به‌روزرسانی اکتبر را تا انتهای سپتامبر به پایان برساند، و پس از آنکه در اوائل اکتبر در دسترس Windows Insider ها قرار گرفت در اختیار کاربران معمولی نیز قرار می‌گیرد.
 


مایکروسافت اکنون بر آپدیت بعدیش برای ویندوز 10، با نام رمز 19H1، تمرکز نموده است. این به‌روزرسانی ممکن است در آوریل 2019 ارائه شود، و این شرکت هنوز فاش نکرده است که چه قابلیت‌های عمده‌ای در آن عرضه خواهند شد. تست 19H1 در اواخر ژوئیه آغاز شد، و ممکن است که ما شاهد بازگشت قابلیت Sets باشیم که در به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 جایی نخواهد داشت.

منبع: