توقف در اضافه شدن اپلیکیشن‌های آفیس لمسی به ویندوز 10

رایورز - شرکت مایکروسافت قصد دارد که مسئله اپلیکیشن‌های آفیس لمسی خود را که قبلا تلاش می‌کرد به ویندوز 8.1 اضافه کند، فعلا کنار بگذارد و به ویندوز 10 اضافه نکند.

 

بیش از پنج سال پیش بود که مایکروسافت پروژه‌ای بزرگ را برای ویندوز 8.1 شروع کرد. این شرکت تصمیم داشت که اپلیکیشن‌های آفیس لمسی خود را به ویندوز مذکور اضافه نماید. این اپلیکیشن‌ها برای تبلت و لپ‌تاپ طراحی شده بود، چون صفحه نمایش لمسی فقط در این دستگاه‌ها به چشم می‌خورد.

به نقل از ورج، اپلیکیشن‌های آفیس حجم بسیارکمی داشتند و به همین خاطر برنامه‌های ورد، اکسل و پاورپوینت، سرعت بسیار بالایی داشتند. شرکت مایکروسافت به صورت مرتب این برنامه‌ها را به‌روزرسانی کرده است، ولی اکنون که این شرکت، کار روی ویندوز 10 موبایل را متوقف کرده است، کاری روی اپلیکیشن‌های آفیس هم انجام نمی‌شود.
 
گفتنی است که این برنامه‌ها هنوز کامل کنار گذاشته نشده است ولی دیگر قابلیت جدیدی به آنها اضافه نمی‌شود. سخنگوی شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای اذعان داشت: «در حال حاضر اولویت ما کار روی اپلیکیشن‌هایی است که به صورت اندروید و iOS و ویندوز منتشر شده است. ما اولویت خود را روی نسخه‌های تحت وب و Win32 گذاشته‌ایم.»

 


در حال حاضر شرکت مایکروسافت از این اپلیکیشن‌های لمسی در دستگاه‌هایی مانند هولولنز و سرفیس هاب 2 استفاده می‌کند و بدیهی است که این شرکت به دنبال فرصتی است که نسخه تحت وب آفیس را توسعه دهد. در صورتی که نسخه‌های تحت وب منتشر شود، حتما توانایی‌های بسیار بیشتری نسبت به نسخه لمسی خود داشت و مسلما جدیدتر و به‌روزتر از نسخه‌های قبلی خواهد بود.
 
یکی از خبرهایی که متأسفانه برای کاربران علاقه‌مند به انتشار این اپلیکیشن‎‌ها برای ویندوز 10 وجود داشت، همین بود که احتمالا دیگر نسخه لمسی این برنامه‌ها برای ویندوز 10 منتشر نخواهد شد و در عوض باید منتشر نسخه‌های بهتر و تحت وب این برنامه‌ها باشیم. در حال حاضر بیشترین قابلیت‌ها برای آفیس 365 منتشر می‌شود و کاربران می‌توانند تا عرضه نسخه تحت وب، از برنامه‌های دسکتاپ استفاده کنند.

منبع: