مایکروسافت به استفاده از کورتانا در هنگام نصب ویندوز پایان داد

رایورز- مایکروسافت به‌تازگی تصمیم گرفته است، استفاده از راهنمای کورتانا در هنگام نصب ویندوز را خاتمه بدهد تا کاربران در آرامش به انجام تنظیمات اولیه ویندوز خود بپردازند.

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، اولین کاری که بسیاری از افراد بعد از بوت کردن ویندوز 10 انجام می‌دهند، جست‌وجو برای غیرفعال سازی کورتانا در گوگل است که این موضوع به اطلاع مایکروسافت رسیده و به‌زودی قرار است تا دستیار هوشمند کورتانا در راهنمای اجباری افراد طی روند نصب ویندوز نباشد.
 
 با این‌ وجود همه‌چیز به همین سادگی پیش نخواهد رفت و ساکت ماندن کورتانا تنها زمانی اتفاق می‌افتد که شما نسخه‌های ویندوز 10 پرو، انترپرایز یا آموزشی را نصب کنید و اگر قصد دارید تا نسخه کاربری خانگی ویندوز 10 را نصب کنید، هنوز مجبورید که صدای کورتانا را تحمل‌ کنید.

 

 

 
دلیل اتخاذ چنین تصمیمی از جانب مایکروسافت به‌ احتمال بسیار زیاد این است که کاربران خانگی ویندوز 10 را تنها روی یک کامپیوتر نصب خواهند کرد، اما متخصصان آی‌تی یک شرکت گاهی مجبورند تا این سیستم ‌عامل را به‌طور همزمان روی چند کامپیوتر نصب کنند و اینجاست که صدای کورتانا که به‌صورت همزمان از چند کامپیوتر پخش می‌شود بسیار آزاردهنده خواهد بود.
 
البته مایکروسافت تا اندکی پیش‌بینی از وقوع چنین نقص ناخواسته‌ای می‌توانست از ابتدا این قابلیت را برای نسخه شرکت‌های ویندوز 10 فعال نکند. با این‌ حال خوشبختانه مایکروسافت تصمیم گرفته است که به این درخواست کاربران رسیدگی کند و کورتانا را در هنگام نصب متوقف کند. اما اگر هنوز مایل هستید که کورتانا شما را در این فرایند یاری کند می‌توانید با فشار همزمان دکمه‌های WIN + Ctrl + Enter ان را در اختیار داشته باشید.
 
البته لازم به ذکر است که مایکروسافت چند ماه را به دوره اطلاع‌رسانی درباره این تصمیم اختصاص داده است و به‌ این‌ ترتیب تغییرات یاد شده تا زمان به‌ روزرسانی بعدی ویندوز 10 که در حدود ماه آوریل عرضه خواهد شد، اعمال نمی‌شود.

منبع: