هوش مصنوعی

به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از androidauthority، شرکت گوگل با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار شرکت ارائه کننده خدمات هوش مصنوعی DeepMind Technologies را خریداری کرد. این شرکت انگلیسی می تواند در زمینه ارائه الگوریتم های جدید یادگیری به شرکت گوگل کمک کند. شرکت گوگل قصد دارد از خدمات این شرکت در تولید بازی ها و اپلیکیشن های جدید، تجارت الکترونیک و شبیه سازی های پیشرفته استفاده کند.

امواج مغزی ما می‌تواند اطلاعاتی بسیار بزرگ از وضعیت دید ما افشا کند که تحقیقات اخیر دانشمندان نیز موید این نکته به همراه جزئیاتی جالب بوده است.
 

کنسرسیوم هوش مصنوعی OpenAI در اقدامی غیرقابل پیش‌بینی، در جعبه پاندروایی را باز کرده که قبلا سوگند خورده بود چنین کاری نخواهد کرد!
 

شرکت انویدیا به‌تازگی موفق شده است تا رکورد جهانی بهترین عملکرد در آموزش دادن بزرگ‌ترین هوش مصنوعی با مدل زبانی را از آن خود کند.
 

اطلاعات بازخوردی در سیستم‌های یادگیری ماشینی، نقش به سزایی ایفا می‌کنند و هر چه بازخوردهای ارائه‌ شده به آنها بیشتر و دقیق‌تر باشد، یادگیری‌شان سریع‌تر و بهتر اتفاق خواهد افتاد.

دستیارهای هوشمند صوتی روز به روز در حال رشد و پیشرفت هستند و به همین خاطر سرمایه‌گذاری روی آنها می‌تواند نتایج پربار و اثربخشی را به دنبال داشته باشد.

ایلان ماسک اعلام کرده که در اینده هوش مصنوعی تمامی مشاغل را از بین خواهد برد و جوانان را به تحصیل در رشته‌های خاصی دعوت کرد.
 

محققان به‌تازگی موفق به ساخت داروهای ویژه‌ای شده‌اند که می‌توانند با زمان بسیار کمتری به دست مشتریان خود در جهان برسند.
 

ارزیابی و سنجش احساسات و عواطف کاربران از زیر و بم صدای آنها توسط استارت‌اپ‌های بسیاری از جمله افکتیوا، بیاند وربال و کاگنیتو بررسی شده است، ولی تاکنون شرکت‌های بزرگی مانند آمازون به صورت دقیق و کامل روی این مسئله کار نکرده‌اند.

محققان به‌تازگی موفق به ساخت فناوری ویژه‌ای شده‌اند که با استفاده از شبکه 5G ارتباط میان خودروها با یکدیگر را ممکن می‌سازد.
 

صفحه‌ها