هوش مصنوعی

به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از androidauthority، شرکت گوگل با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار شرکت ارائه کننده خدمات هوش مصنوعی DeepMind Technologies را خریداری کرد. این شرکت انگلیسی می تواند در زمینه ارائه الگوریتم های جدید یادگیری به شرکت گوگل کمک کند. شرکت گوگل قصد دارد از خدمات این شرکت در تولید بازی ها و اپلیکیشن های جدید، تجارت الکترونیک و شبیه سازی های پیشرفته استفاده کند.

میزان استفاده پژوهشگران و متخصصان حوزه‌های مختلف از هوش مصنوعی در حال افزایش است.

 

سوندار پیچای به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که هوش مصنوعی باید هر چه سریع‌تر قانون‌مند شود.
 

شرکت مدیاتک از همکاری خود با چندین شرکت ارائه دهنده فناوری و خدمات طراحی برای گسترش برنامه "Rich IoT" خود برای پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از کاربری‌های هوش مصنوعی خبر داد.
 

گزارش‌ها حاکی از آن هستند فیس‌بوک موفق شده است تا یکی از هوش مصنوعی کمپانی خود را برای حل مسائل بسیار سخت ریاضی تمرین بدهد.
 

گروهی از محققان آگاه از تأثیرات اجتماعی هوش مصنوعی، به‌تازگی خواستار ممنوعیت تحلیل خودکار حالات چهره در تصمیم‌گیری‌های بزرگی نظیر استخدام افراد شدند.
 

هوش مصنوعی این روزها روش انجام کارها را دچار تغییر و تحول کرده است. با این‌ حال، این فناوری جنبه‌های مخرب زیادی دارد و کسب‌ و کارها و سیاستگذاران باید سعی كنند که از آثار مخرب آن جلوگیری کنند.

یکی از کاربران یوتیوب با استفاده از قطعات لگو و دانش مهندسی خود موفق به ساخت وسیله‌ای شده است که می‌تواند قطعات لگو آن را سرهم کند.
 

محققان موسسه MIT به‌تازگی هوش مصنوعی ویژه‌ای ساخته‌اند که می‌تواند قوانین فیزیک را مانند یک انسان واقعی درک کند.
 

امواج مغزی ما می‌تواند اطلاعاتی بسیار بزرگ از وضعیت دید ما افشا کند که تحقیقات اخیر دانشمندان نیز موید این نکته به همراه جزئیاتی جالب بوده است.
 

صفحه‌ها