هوش مصنوعی

به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از androidauthority، شرکت گوگل با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار شرکت ارائه کننده خدمات هوش مصنوعی DeepMind Technologies را خریداری کرد. این شرکت انگلیسی می تواند در زمینه ارائه الگوریتم های جدید یادگیری به شرکت گوگل کمک کند. شرکت گوگل قصد دارد از خدمات این شرکت در تولید بازی ها و اپلیکیشن های جدید، تجارت الکترونیک و شبیه سازی های پیشرفته استفاده کند.

کمپانی نروژی اسپیس میکر به‌تازگی نرم‌فزار ویژه‌ای طراحی کرده است که با استفاده از هوش مصنوعی فرایند طراحی ساختمان را برای معماران و توسعه‌دهندگان بسیار آسان می‌کند.
 

رایورز - کمپانی ARM قصد دارد که با  عرضه تراشه‌هایی که عملکرد محاسبه هوشمندانه را تا 60 درصد افزایش می‌دهند، تجربه استفاده از هوش‌مصنوعی روی تلفن‌های همراه هوشمند را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

مایکروسافت به‌تازگی موفق به طراحی هوش مصنوعی ویژه‌ای شده است که می‌تواند در مدت‌زمانی کوتاه گفت‌وگوهای واقع‌گرایانه‌ای را ایجاد کند.
 

رایورز - این شرکت به تازگی از آماده شدن اولین عنصر این پلتفرم خبر داد. پیش‌نمایش محدود این جعبه ابزار به زودی رونمایی خواهد شد.

رایورز - اتحادیه اروپا دستورالعمل‌های جدیدی را درباره توسعه هوش مصنوعی (AI) اخلاقی منتشر کرده است.

رایورز - دستیار هوشمند شرکت اپل به نام "سیری"، در سال 2018، گام‌های مهمی برداشت و توانست در زمینه‌های مختلفی رشد و پیشرفت نماید، ولی در زمینه برخی مسائل هنوز کامل نشده است و به همین خاطر از دیدگاه برخی متخصصان چندان قابل اطمینان نیست.

رایورز - گوگل به‌تازگی در راستای ایجاد در تغییرات صنایع روباتیک خود به جای تمرکز روی روبات‌‌های انسان‌نما، روی یادگیری ماشینی برای‌این دستگاه‌‌ها متمرکز شده است.

رایورز - شرکت مایکروسافت در دوم اکتبر، عرضه به روزرسانی اکتبر 2018، ویندوز 10 را به بازار عرضه کرد و در ششم اکتبر، بعد از گزارش برخی از کاربران مبنی بر حذف خودکار برخی از فایل‌ها از پوشه Documents، مجبور شد که عرضه این نسخه را متوقف نماید.

رایورز - اکنون بیش از هر زمان دیگری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، زندگی ما را احاطه کرده است و یکی از نمونه‌های بارز آن دستیارهای هوشمندی  است که می‌بینیم.

صفحه‌ها