شرکت های تجاری

در حالی برخی رسانه ها از راه اندازی نمایندگی رسمی شرکت اپل در ایران خبر داده اند که سایت این شرکت هیچ اشاره ای به ایجاد نمایندگی خود در کشور نکرده و استناد رسانه های داخلی به تغییرات علامت ثبت این برند در ایران برمی گردد. به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، با وجود تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران و ممنوعیت ورود کالاهای آمریکایی به کشور اخیرا برخی ادعاها مبنی بر تاسیس نمایندگی رسمی شرکت اپل در تهران از گوشه و کنار به گوش می رسد.

شاید بین کاربران اینترنت حتی یک نفر هم نباشد که از سیاست‌های دولتش درباره اینترنت رضایت کامل داشته باشد، اما وقتی فردی مثل مدیرعامل فیس‌بوک لب به شکایت علنی بگشاید، معلوم می‌شود وضع خیلی وخیم شده است. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیس‌بوک معتقد است آژانس امنیت ملی آمریکا در اقدامات نظارتی خود پا را از گلیمش فراتر گذاشته است، اما روز پنج‌شنبه زاکربرگ اعلام کرد که این شکایت خود را مستقیماً به رئیس‌جمهور آمریکا برده است.

واحدهایی از شرکت Green Throttle Games توسط گوگل خریداری شد و دو نفر از پایه‌گذاران این شرکت به گوگل خواهند پیوست. با این حساب می‌توان حدس زد که این حرکت گوگل در جهت ایجاد و ساخت دستگاه‌های موسوم به ست‌تاپ‌باکس است.از این دستگاه‌ها می‌توان برای بازی کردن عناوین ساخته شده برای گوشی‌های اندرویدی بر روی صفحه بزرگ تلویزیون استفاده کرد.

با نزدیک شدن دو شرکت مایکروسافت و نوکیا به توافق نهایی برای امضای قرارداد خرید بخش تولید گوشی نوکیا، اختلافات بین مدیران ارشد مایکروسافت برای نهایی کردن این قرارداد بالا گرفته است. به گزارش سافت‌گذر به نقل از سلولارنیوز، شرکت مایکروسافت طی ماه‌های گذشته مذاکراتی را برای خرید بخش تولید گوشی شرکت فنلاندی نوکیا آغاز کرده است و این توافق در حال نزدیک شدن به گام‌های نهایی انعقاد است.

رفتن دو مدیر ارشد از مایکروسافت با آمدن "ساتیا نادلا" به عنوان مدیر اجرایی خبر داغ این روزهای فناوری اطلاعات است. به گزارش سافت‌گذر به نقل از خبرآنلاین؛ "تونی بیتس" مدیر ارشد توسعه بیزینس و "تامی رلر" قائم مقام بازاریابی با توجه به اولین حضور نادلا در مقام اجرایی کمپانی، از مایکروسافت می روند. آنچه منابع نزدیک گزارش دادند حضور اریک رودر قائم مقام بخش استراتژی های پیشرفته به صورت موقت، به جای "تون بیتس" است.

اپل عنوان شگفت‌انگیزترین شرکت جهان را به خود اختصاص داد. به گزارش سافت‌گذر به نقل از موبنا، روزنامه فورچون هر سال لیستی از بهترین و شگفت‌انگیزترین شرکت‌های دنیا ارایه می‌کند که امسال نام اپل در راس این لیست 50 سطری قرار گرفته است. برای هفتمین سال متوالی، اپل عنوان بهترین و شگفت‌انگیزترین برند دنیا را به خود اختصاص داد.

ایلون موسک (Elon Musk) مدیرعامل شرکت خودروسازی Tesla اعلام کرد که سال گذشته جلساتی را با شرکت اپل برگزار کرد تا احتمال واگذاری یا ادغام با این شرکت بزرگ الکترونیکی بررسی شود که البته این اتفاق هم‌اکنون انعکاس بیشتری داشته است. به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، در این زمینه انواع شایعات منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از phonearena قرار بود در طی این مذاکرات هر دو شرکت مشکلات پیش آمده در مورد حقوق انحصاری و حق الامتیازهای خود را حل و فصل کنند تا دیگر نیازی به ادامه دادگاه ها نباشد. داگاه بعدی این دو شرکت برای رسیدگی به شکایات اپل از سامسونگ در تاریخ ۱۹ فوریه برگزار می شود.

"ساتیا نادلا" تمایلی به بازی‌های رایانه‌ای ندارد و احتمال می‌رود که مرکز تولید کنسول بازی Xbox را واگذار کند. چند روزی از انتصاب "ساتیا نادلا"(Satya Nadella) مدیرعامل جدید شرکت مایکروسافت می‌گذرد و منابع آگاه اعلام کرده‌اند که این مدیرعامل هندی تمایل چندانی به مرکز تولید کنسول بازی Xbox ندارد و احتمال می‌رود که آن را واگذار کند.

شرکت IBM که در زمینه تولید محصولات سازمانی فعالیت می‌کند اعلام کرد قصد دارد مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی خود را هم به فروش برساند. به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، روزنامه فایننشال‌‌تایمز با انتشار گزارشی اعلام کرد که IBM در اقدامی ناباورانه شرکت Goldman Sachs را به عنوان خریدار مرکز تولید محصولات نیمه‌هادی خود معرفی کرده است تا اقدامات قانونی در این زمینه انجام شود.

صفحه‌ها