اینترنت و شبکه های اجتماعی

مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با تمهیدات درنظر گرفته پیش بینی می شود که زیرساخت شبکه های ارتباطی در روزهای ابتدایی سال جدید و با وجود افزایش حجم ترافیک شبکه ها در وضعیت نرمال قرار داشته باشد. مهدی خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هم اکنون شبکه ارتباطات زیرساخت در وضعیت نرمال قرار دارد اظهار داشت: شبکه اینترنت در وضعیت پایدار و نرمالی قرار دارد و امیدواریم در ایام نوروز مشکلی از بابت دسترسی کاربران به این شبکه نداشته باشیم.

به صورت ساده تر, هشتگ ها باعث ایجاد ارتباط بین پست های ما در شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو شده اند. برای یوزر ها هشتگ ها وسیله ای برای نشان دادن واکنش و جواب آنها و حتی شروع یک گفتگو و یا ترند می باشد. آنها می توانند شوخی و یا جدی باشند ولی چیزی که مهمه اینه که حالا حالا تو زندگی ما خواهند بود.

معاون شرکت مخابرات ایران از اجرای مصوبه 181 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای کاهش 20 درصدی نرخ اینترنت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: هم اکنون برای اجرای کامل این مصوبه در حال مذاکره با شرکت ارتباطات زیرساخت و نیز شرکتهای اینترنتی – PAP – هستیم. علی سپهری راد در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اعمال تعرفه های جدید اینترنت برای مشترکان شرکت مخابرات ایران اظهار داشت:

برآوردهای شرکت ‏ های مختلف نتایج متفاوتی را از میزان محبوبیت مرورگرهای اینترنتی در ماه‏ های ابتدایی سال جاری میلادی نشان می دهد. به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی zdnet ، برآوردهای شرکت نت مارکت شیر(NetMarketShare) که وضعیت محبوبیت مرورگرهای مطرح را پیگیری می کند ، نشان می‏ دهد در فوریه 2014 حدود 58.19 درصد از کل مراجعات اینترنتی از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر انجام شده است.

مجمع راهبری اینترنت پارسی زبانان (PersianIGF) از مشاوران و کارشناسان فعال در حوزه اینترنت دعوت کرد تا در تصمیم‌سازی حاکمیتی اینترنت در جهان شرکت کنند.

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، نخستین سمینار " آشنایی با مجمع راهبری اینترنت پارسی زبانان و نحوه مشارکت در این مجمع" یکشنبه 18 اسفندماه با مشارکت کمیسیون افتا و کمیسیون مشاوران سازمان برگزار شد.
در این سمینار که با هدف معرفی اهمیت افزایش حضور ایران در مجمع راهبری اینترنت (IGF) برگزار شد، فعالان ICT با ضرورت و اهمیت حضور نماینده ایران در مجمع راهبری اینترنت آشنا شدند.
فراهم شدن امکان مشارکت آنلاین در سمینار فوق باعث شد کارشناسان مختلفی بتوانند به صورت مجازی در این سمینار تخصصی شرکت کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه دسترسی جامعه کاربران مجازی نباید با یک سیاست یکسان در عرصه فیلترینگ اعمال شود، گفت: با پیاده سازی فیلترینگ هوشمند دسترسی گروه های سنی متفاوت به سایت های اینترنتی تعریف می شود.

اتاق 3420 در Boelter Hall – بخشی از دانشکده مهندسی و علوم کاربردی – دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (UCLA) با دستگاه‌های الکترونیک قدیمی، محل تولد اینترنت محسوب می‌شود. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در 29 اکتبر 1969 میلادی «لئونارد کلاین راک» و تیم تحقیقاتی، نخستین پیام را با استفاده از آنچه امروز اینترنت نامیده می‌شود، برای محققان دانشگاه استنفورد ارسال کردند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به جزئیات پروژه های تدبیر و امید در راستای توسعه شبکه انتقال و ظرفیت اینترنت کشور گفت: در پروژه "تدبیر یک" ظرفیت لایه انتقال شبکه زیرساخت ارتباطی با رشد 9 برابری همراه خواهد بود و در پروژه "امید یک" نیز ظرفیت پهنای باند شبکه اینترنت کشور به یک ترابیت برثانیه می رسد.

چک کردن ایمیل با توجه به حجم بالای پیام های بی‌موردی که برای کاربران ارسال می‌شود گاهی موجب می‌شود که پس از مدتی فرد عطای استفاده از ای‌میل را به لقایش بخشیده و برای فرار از حجم بالای ای‌میل‌های بی‌ربط و با ربط آدرسی جدید ایجاد کند اما برای جلوگیری از این اتفاق می‌توان از ای‌میلهای یک بار مصرف استفاده کرد. به گزارش سافت‌گذر به نقل از ایسنا، ممکن است روزانه بارها آدرس ای‌میل شما پرسیده شود.

دبیر شورایعالی فضای مجازی کشور از سالم سازی محتوای فضای مجازی پس از تدوین طرح نظام جامع اینترنت سالم خبر داد و گفت: عناوین این نظام جامع تا قبل از پایان سال از سوی مرکز ملی فضای مجاری به شورایعالی ارائه می شود. محمدحسن انتظاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به کلیات نظام جامع فضای مجازی سالم در کشور به عنوان اولویت مرکز ملی فضای مجازی گفت: تدوین این نظام به عنوان یکی از امور مبنایی در حوزه فضای مجازی، در کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی مرکز ملی فضای مجازی در حال انجام است که در این نظام جامع مباحث مختلفی در حوزه سیاستگذاری محتواهای داخلی ایرانی اسلامی دیده شده است.

صفحه‌ها