نرم افزار و سیستم عامل

اگر با افتخار یا سرافکندگی و ترشرویی به جلو بروید ما تمام احساسات شما را از طریق زبان بدنتان اعلام خواهیم کرد. رایانه‌ها، امروز ناگفته‌های شما را هم می‌شنوند!

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، نتونیو کاموری و همکارانش از دانشگاه جنوا در ایتالیا سیستمی ساخته‌اند که با استفاده از سنسور، دوربین و دریافت حرکت در مایکروسافت کینکت احساس افراد را با حرکت آنان مشخص می‌کند.

رایانه‌ای که احساسات افراد را مشخص کند پیش از این ساخته شده، اما این رایانه با بررسی صدا و صورت افراد قادر به تشخیص است؛ پیش از این امکان دریافت احساس افراد از طریق آنالیز نحوه راه رفتن در اتاق و حالت ایستادن مانند نشستن پشت میز بدون نگاه کردن به دوربین و یا صحبت وجود نداشت.

براساس گزارش وال استریت ژورنال ، برنامه اینتل برای تولید تبلت با قابلیت بوت همزمان اندروید و ویندوز با ناکامی مواجه شده است چرا که هیچ کدام از دو شرکت گوگل و مایکروسافت مایل به ارایه چنین محصولاتی نیستند و دوست ندارند دو سیستم عامل رقیب را در یک ابزار کنار هم قرار دهند.

برای نخستین بار، محصولات اصلی شرکت مایکروسافت با لایسنس‌های اوریجینال برای سازمان‌ها و کاربران کشورمان عرضه می‌گردد. در آستانه سال جدید و به منظور گسترش امکان استفاده کاربران ایرانی از نرم‌افزارهای اوریجینال، برای نخستین بار، محصولات اصلی شرکت مایکروسافت با لایسنس‌های رسمی، توسط سایت ایتنا معرفی و عرضه می‌گردد.

مسابقه برنامه نویسی اندروید از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف تبدیل کاربردهای مورد نیاز جامعه به برنامه‌های کاربردی فارسی قابل نصب بر روی تلفن‌های همراه و تبلت، بالا بردن سطح فرهنگی جامعه با استفاده از برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، سهولت استفاده از امکانات فناوری از طریق برنامه‌های کاربردی، انجام کارها از راه دور و به صورت غیرحضوری از طریق برنامه‌های کاربردی و امکان استفاده همه افراد جامعه از برنامه‌های کاربردی به زبان فارسی را برگزار کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، در فصل پایانی از سال ۲۰۱۳ میلادی ویندوز فون درمجموع در ۱۰ کشور جهان فروش بیشتری نسبت به iOS اپل داشت و محبوبیت بیشتری نزد کاربران جهانی کسب کرد. به گزارش سرویس نرم افزار پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، طی سه ماهه پایانی از سال ۲۰۱۴ میلادی فروش گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت نسبت به گوشی‌های هوشمند ساخته شده در شرکت اپل در کشور برزیل بیشتر شد.

کاربر با سرویس SlickLogin می‌تواند در گوشی هوشمند یا سیستم‌های امنیتی صدای خود را جایگزین رمز عبور کند. سرویس SlickLogin به گونه‌ای طراحی شده است که کاربر با کمک آن در گوشی هوشمند می‌تواند صدای خود را جایگزین رمز عبور کند یا به سیستم امنیتی ثانویه آن را آن را مورد استفاده قرار دهد. سرویس SlickLogin کارایی فراوانی دارد و گوگل چند روز قبل شرکت تولیدکننده آن را خریداری کرده است تا از این طریق بتواند نسل جدید ابزارهای امنیتی را در اختیار مشترکان خود بگذارد.

گوگل با افزودن گزینه ارتباطات برای کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی این امکان را فراهم کرد که برای جستجوی صوتی افراد موجود در دفترچه تلفن خود از رابطه‌ای تعریف شده استفاده کنند، مثلا بگویند: تماس با برادر یا پیام کوتاه به خواهر! به گزارش سرویس موبایل پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، گوگل اخیرا گزینه «ارتباطات» را به سیستم جستجوی صوتی تماس‌ها افزوده است.

آمارهای منتشره از سوی شرکت مایکروسافت نشان می‌دهد که سیستم عامل ویندوز ۷ همچنان محبوب‌ تر از ویندوز ۸ است.

به گزارش سرویس نرم افزار پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران ازایسنا، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که در فاصله ۱۶ ماه از آغاز فروش سیستم عامل ویندوز ۸ در بازارهای جهانی مجموع فروش این سیستم عامل از مرز ۲۰۰ میلیون نسخه گذشته است.

این آمار نشان می‌دهد که فروش سیستم عامل ویندوز ۸ در مدت فوق کمتر از فروش سیستم عامل ویندوز ۷ در ۱۶ ماهه نخست آغاز فروش بوده است.

سیستم عامل ویندوز ۷ در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد و این در حالی است که سیستم عامل ویندوز ۸ اواخر سال ۲۰۱۲ روانه بازارهای جهانی شد. به گفته مایکروسافت سهم سیستم عامل ویندوز ۸ از بازار به سختی به ۱۰ درصد رسیده است.

در آخرین حمله هکرها شناسه کاربری و رمز عبور ۲۷۳ میلیون مشترک پست الکترونیکی یاهو به سرقت رفت. شرکت یاهو بار دیگر مورد حملات شدید هکرها قرار گرفت و طی آن شناسه کاربری و رمز عبور میلیون‌ها مشترک آن به سرقت رفت. به گزارش ایتنا، در آخرین حمله هکرها شناسه کاربری و رمز عبور ۲۷۳ میلیون مشترک پست الکترونیکی یاهو به سرقت رفت تا بار دیگر ضعف امنیتی این شرکت برای همه کاربران جهانی نمایان شود.

شرکت گوگل در دسامبر گذشته از آغاز فعالیت‌های خود برای تولید ابزاری خبر داده بود که به مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری امکان می‌داد ابزارهای ویژه خود برای مرورگر Chrome را تبدیل به ابزارهای موبایلی کنند. به گزارش سافت‌گذر به نقل از فن آوری اطلاعات ایران، این شرکت بزرگ نرم‌افزاری هم‌اکنون به صورت رسمی اعلام کرده است که ابزارهای Chrome از این پس می‌توانند به ابزارهای مخصوص اندروید و iOS تبدیل شوند.

صفحه‌ها