نخستین دستورالعمل اتحادیه اروپا در زمینه امنیت سایبری

1394/10/06

رایورز - اعضای پارلمان اروپا سرانجام به نقطه عطف تلاش‌های خود در زمینه امنیت سایبری رسیدند و "نخستین مقررات امنیت سایبری" برای اعضای اتحادیه اروپا را در قالب دستورالعملی برای امنیت اطلاعات و شبکه تصویب کردند.

به گزارش رایورز از اینکوایرر، این دستورالعمل‌ها بسیاری شرکت‌های بزرگ مانند آمازون و گوگل را ترغیب می‌کنند که در زمینه مشکلات امنیتی، حساس‌تر بوده و بازتز برخورد کنند و رویه همکاری فعالانه‌تری را در پیش بگیرند.

پارلمان اروپا عقیده دارد که این قوانین، موجب محافظت موثر از زیرساخت‌های اساسی این اتحادیه مانند سیستم‌های کنترل ترافیک هوایی و زمینی و نیز شبکه برق‌رسانی در مقابل حملات سایبری خواهد شد.

به گفته آندراس شواب گزارشگر این پارلمان: «امروز به نقطه حساس و مهمی رسیده‌ایم، ‌و بر روی نخستین قانون در سطح این اتحادیه در زمینه امنیت سایبری توافق کردیم که برای سال‌ها مورد حمایت اعضای اتحادیه است.»

همچنین به گفته وی: «این اتحادیه از اپراتورهای حساس حوزه انرژی، حمل و نقل، سلامت و امور بانکی قویا می‌خواهد که حساسیت‌ها و خطرات موجود را برای کسب امنیت سایبری رعایت کنند. اعضای اتحادیه باید همکاری تام و تمام را برای امنیت سایبری بعمل آورند.»

در این قوانین همچنین تاکید جدی بر روی خدمات ابری صورت گرفته تا مشمول این دستورالعمل‌ها گردند. مطابق قانون،‌ این دستورالعمل‌ها بر هیچ یک از کشورهای عضو تحمیل نمی‌گردد، اما هر یک از اعضاء باید با تصویب یا اصلاح قوانین در پارلمان ملی خود، آن را پیگیری نمایند.

 

اخرین اخبار