همکاری لنوو، اینتل و پی‌پال: پرداخت آنلاین با اثر انگشت

رایورز - ممکن است روش پرداخت پول از طریق کامپیوتر شخصی برای کالاهایی که به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنید، روزی تا جایی به تکامل برسد که به جای وارد کردن گذرواژه، از اثر انگشت استفاده کنید.

به گزارش رایورز به نقل از toptechnews، لنوو و شرکت الکترونیکی سیناپتیکس (Synaptics)، روز جمعه اعلام کرند که سرگرم همکاری با یکدیگر برای توسعه فناوری جدیدی هستند.

گفته می‌شود که این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد برای صحه‌گذاری بر هویت خود در هنگام پرداخت آنلاین از طریق درگاه‌هایی همچون پی‌پال (PayPal)، از اثر انگشت‌شان استفاده کنند.

پی‌پال و لنوو برخی از اعضای مؤسس این همکاری گسترده و جدید هستند. گفتنی است شرکت‌هایی همچون امریکن اکسپرس، بانک امریکا، سامسونگ و کوالکام نیز به این جمع پیوسته‌اند.

تاکنون عمدتاً وسایل سیار همچون گوشی‌های هوشمند و نیز سامانه‌های پرداخت آنلاین مثل پی‌پال بوده‌اند که از فناوری‌های زیست‌سنج یا بیومتریک مانند اثر انگشت استفاده می‌کرده‌اند.

 

 

گفته می‌شود در حال حاضر، پی‌پال چندین وسیله سیار سامسونگ همچون Galaxy S5، Note 4 و تبلت Tab S را در فهرست خود قرار داده و از آنها به‌عنوان چند مدل معدود یاد می‌کند که با اثر انگشت سازگاری دارند.

همکاری میان لنوو، اینتل، پی‌پال و سیناپتیکس می‌تواند نویدبخش فناوری‌های پویش (اسکن) برای پرداخت‌های آنلاین از طریق کامپیوترهای لنوو باشد.

در این میان، اینتل پردازنده‌های خاصی را تدارک می‌بیند که برای برآورده ساختن الزامات امنیتی زیست‌سنجی اتحادیهFIDO ساخته شده‌اند، در حالی که سیناپتیکس نیز سامانه پویش اثرانگشت را فراهم می‌سازد که شامل فناوری‌های رمزنگاری و الگوریتم‌های به‌اصطلاح ضدجعل (anti-spoofing) هستند و از نفوذ هکرها به وسایل، جلوگیری می‌کنند.

گفتنی است این شرکت‌ها بیان نمی‌کنند که لپ‌تاپ‌های مجهز به فناوری اثر انگشت برای پرداخت‌های آنلاین، چه زمانی روانه بازار خواهند شد.