هوش مصنوعی امکان مبارزه شرکت‌ها با حملات سایبری را فراهم می‌کند

رایورز - یادگیری نحوه ایجاد امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به حفاظت از شرکت‌ها و مشتریان آنها کمک کند.

 

با توجه به جهان امروز که حملات سایبری به شکلی بی‌امان به شرکت‌ها و کسب و کارها هجوم می‌برند، لازم است که شرکت‌ها رویه‌ای را اتخا کنند که بتوانند به واسطه آن از کسب و کار خود محافظت نمایند. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، دو مسیر هوشمندانه برای مقابله با این‌گونه حملات است.


به نقل از ونچربیت، فرناندو میامی، متخصص حوزه امنیتی با 25 سال تجربه در زمینه سازمان‌های دولتی و خصوصی در ایالات متحده و سایر کشورهای جهان بر این باور است که مقدار اطلاعاتی که ما باید از آن برای شناسایی تهدیدات، آسیب پذیری‌ها و حملات فعلی استفاده کنیم، به طور مداوم در حال رشد و افزایش است.
 
هوش مصنوعی می‌تواند با هوشمندی خود تهدیدات را شناسایی و روش مقابله با آنها را مشخص نماید. بسیاری از سازمان‌هایی که ادعا می‌کردند به لحاظ امنیتی، قوی هستند، هک شدند و اطلاعات مهم و اساسی آنها به سرقت رفت و شرکت‌هایی که از روش‌های امنیتی هوشمند استفاده کرده بودند، در پیاده‌سازی سیستم امنیتی خود موفق بودند.

 

 


تکنیک‌های هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی و روش‌های آماری در پیدا کردن جزئیات و یا مجموعه خاصی از مسائل، دقیق هستند. سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی، تهدیدات را شناسایی کنند. اقدامات شرکت‌ها در حوزه مدیریت ریسک تا حدود زیادی به مدل‌سازی تهدیدات و ارزیابی آنها بستگی دارد. مسئله اساسی بسیاری از شرکت‌ها این است که سطح ریسک خود را نمی‌دانند.
 
مدارک و شواهد نشان می‌دهد که سازمان‌هایی که مدیریت ریسک را انجام می‌دهند، شاهد بازگشت قابل توجه سرمایه خود هستند. سازمان‌های بالغ سعی می‌کنند که ریسک‌های امنیتی را شناسایی کنند و آن را به سطح قابل قبول برسانند. برای مقابله با این مشکلات باید سیستم هوش مصنوعی به گونه‌ای طراحی شود که ریسک آن متناسب با ریسک سازمان باشد.

منبع: