بهبود قابلیت کنترل والدین با iOS 13.3

1398/09/30

نسخه 13.3 سیستم عامل iOS با قابلیت‌های جدیدی از قبیل افزایش کنترل والدین بر تلفن‌های همراه این شرکت عرضه شده است.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، قابلیت‌های جدید عرضه شده برای نرم‌افزار "اسکرین تایم" به والدین اجازه می‌دهد که کودکانشان را در زمینه برقراری تماس، ارسال پیام و انجام فیس تایم با افرادی که آنها تعیین می‌کنند، محدود کنند. به‌ این‌ ترتیب، برای مثال اگر نمی‌خواهید فرزندتان به‌صورت اتفاقی با یکی از مخاطبان تلفن همراهتان نمایش بگیرید، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. با این‌ حال، قابلیت جدید یادشده روی نرم‌افزارهای سوم شخص کار نمی‌کند.
 
علاوه بر این، بهینه‌سازی‌های کاربری زیادی در نسخه iOS 13.3 به چشم می‌خورد. شما از این‌ پس می‌توانید با قیچی کردن بخشی از کلیپ‌ها در نرم‌افزار فوتوز، ویدیوی جدیدی بسازید. همچنین نرم‌افزار اپل نیوز با طرح‌بندی جدیدی برای استوری‌های نیوز پلاس از مجله‌هایی مانند وال‌استریت عرضه شده است که لایک و دیس لایک کردن خبرها را برای مخاطبان آسان‌تر می‌کند.

 
از دیگر قابلیت‌های این نسخه از سیستم‌عامل 13.3 امکان اتصال کلید امنیتی FIDO2 به‌جای تایپ کردن پسورد است. در آخر برخی از اختلالات نرم‌افزاری نظیر موردی که موجب جلوگیری از دانلود ایمیل‌ها می‌شد در این به‌روزرسانی جدید رفع شده و به‌این‌ترتیب دانلود آن برای بسیاری از افراد ارزشمند شده است.
 
اپل در این روزهای آخر سال، سیستم عامل tvOS را هم به نسخه 13.3 به‌روز کرده است که البته قابلیت‌های عرضه شده با این به‌روزرسانی چندان اهمیتی ندارد. اما بزرگ‌ترین تغییری که با این نسخه همراه شده است، توانایی برگرداندن بخش برترهای اپل تی وی برای نشان دادن صف Up Next است. درنهایت watchOS نیز با به‌روزرسانی نه‌چندان مهمی به نسخه 6.1.1 به‌روز شده است.

اخرین اخبار