مایکروسافت به زودی پچ نهایی 2012 را ارائه خواهد کرد

مایکروسافت در نظر دارد سه شنبه آینده به عنوان بخشی از به روزرسانی پچ نهایی سال 2012، هفت بولتن منتشر کند که پنج آیتم آن در مورد آسیب پذیری های بحرانی است. تمام سیستم عامل های کنونی که توسط این شرکت پشتیبانی می شوند نیاز به ترمیم دارند (از جمله ویندوز 8 و ویندوز آر.تی).

این به روزرسانی ها شامل به روزرسانی های ویژه ای برای مرورگر IE 9 و IE 10  نرم افزار ردموند، به روزرسانی ضروری برای نرم افزار Word و به روزرسانی های مهم دیگری برای برخی محصولات سرورهای مایکروسافت (Exchange  و  Sharepoint) می شود.

ولفگانگ مدیر ارشد فناوری Qualys به طور خاص به به روزرسانی نرم افزار Word اشاره کرد.  وی گفت: «بولتن شماره 3 به طور خاص از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در رابطه با نرم افزار Word و در رده "ضروری" قرار گرفته است که به ندرت اتفاق می افتد. معمولاً مایکروسافت در رده بندی هایش از اهمیت این نوع آسیب پذیری هایی که مربوط به اجرای از راه دور کد می شود- مثلاً باز کردن یک فایل بد که نیاز به تعامل کاربر دارد-  کاسته و صرفاً می گوید که "مهم" هستند. ما فکر می کنیم در این مورد رده بندی "ضروری" از جانب Outlook می آید که می توان آن را طوری تنظیم کرد که از Word برای نشان دادن سندها در بخش پیش نمایش استفاده  کند. این روند به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به تعامل کاربر ندارد. در هر حال این بولتن ها بسیار مهم هستند.

منبع: