جایزه ۶۵ هزار پوندی برای کسی که TOR را هک کند

رایورز - روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد هر فرد باهوشی که بتواند شبکه آنلاین TOR را کرَک کند جایزه نقدی معادل 3.9 میلیون روبل(65 هزار پوند) را دریافت خواهد کرد. شبکه آنلاین (The Onion Router(TOR که این روزها توجه همه کارشناسان امنیتی را به خود جلب کرده و یک تهدید جامع محسوب می‌شود،‌ دولت روسیه را بسیار نگران کرده است.

به گزارش رایورز، وزارت کشور روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد هر فرد باهوشی که بتواند شبکه آنلاین TOR را کرَک کند جایزه نقدی معادل ۳.۹ میلیون روبل(۶۵ هزار پوند) را دریافت خواهد کرد. رقابت برای ورود به این شبکه به گونه‌ای برگزار می‌شود که از کارشناسان امنیتی خواسته شده است اطلاعات ذخیره شده روی شبکه TOR را رمزگشایی کنند و بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

دولت روسیه روی سایت اینترنتی رسمی خود آگهی تبلیغاتی بزرگی را منتشر کرده و در آن توضیح داده است که رقابت برای کرَک کردن این شبکه آنلاین طی دوره زمانی دو هفته برگزار می‌شود و این اقدام به دنبال پیروی از قوانین حامی حقوق بشر صورت می‌گیرد.

البته مراکز خبری اعلام کردند که فقط شرکت‌ها و مراکزی که با دولت روسیه فعالیت‌های امنیتی و اطلاعاتی انجام می‌دهند می‌توانند در این رقابت شرکت کنند و قرار است که پیروز رقابت در تاریخ ۲۰ آگوست معرفی شود و جایزه نقدی خود را دریافت کند.

 

منبع: