Keyword
security

جریمه سنگین شرکت‌ها در پی نقض قوانین جدید حریم خصوصی اتحادیه اروپا

Submitted by motaghedi_m on یکشنبه, 11/13/1398 - 15:07

چندی از کمپانی‌های فعال در اتحادیه اروپا تاکنون به دلیل نقض قانون نوپای مقررات عمومی حمایت از داده‌ها مجبور به پرداخت جریمه سنگینی شده‌اند.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گزارش‌ها حاکی از آن است که در طی یک سال و هشت ماهی که از اجرا شدن قانون مقررات عمومی حمایت از داده‌های اتحادیه اروپا می‌گذرد، 114 میلیون یورو جریمه از سوی کمپانی‌های مختلف به دلیل تخطی از این قانون دریافت شده است.
 

مایکروسافت نقص امنیتی فعال اینترنت اکسپلورر را برطرف می‌‌کند

Submitted by motaghedi_m on یکشنبه, 11/06/1398 - 16:22

گزارش‌ها نشان می‌دهند که نقص امنیتی موجود در اینترنت اکسپلورر موجب می‌شود که هکرها به‌راحتی بتواند به کامپیوتر شخصی افراد دسترسی پیدا کنند.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرده است که به‌زودی نقص امنیتی در اینترنت اکسپلورر را برطرف خواهد کرد. این نقص که تاکنون به‌صورت محدود توسط هکرها مورد استفاده قرار گرفته است، امنیت اطلاعات کاربران را با خطر جدی مواجه می‌کند.
 

مایکروسافت نقص امنیتی بزرگ ویندوز 10 را برطرف می کند

Submitted by motaghedi_m on یکشنبه, 11/06/1398 - 11:48

آژانس امنیت ملی ایالات‌ متحده اعلام کرده است که نقص امنیتی جدی را در ویندوز 10 پیدا کرده است که می‌توانست منجر به دزدی اطلاعات کاربران یا نظارت و کنترل آن‌ها بشود.
 

62 درصد از نشت داده‌ها در سال 2019 در حوزه سرویس‌های مالی بود

Submitted by motaghedi_m on سه شنبه, 11/01/1398 - 16:44

بر پایه گزارشی از Bitglass، صنعت خدمات مالی 62% از در معرض قرار گرفتن داده‌ها را در سال 2019 به خود اختصاص داده است، هرچند که تنها 6.5% از نشت داده‌ها برای این صنعت رخ داده است.
 

نقص امنیتی جدید توییتر حساب کاربران این نرم‌ افزار را درخطر قرارداد

Submitted by motaghedi_m on چهارشنبه, 10/18/1398 - 14:27

نقص امنیتی جدید نسخه اندروید توییتر موجب دسترسی هکرها به‌حساب کاربری افراد و امکان ارسال توییت‌ها و پیام‌های خصوصی به‌جای آن‌ها شد.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی threatpost، مقامات توییتر از کاربران اندروید این شبکه اجتماعی خواسته‌اند که به‌منظور جلوگیری از نقص امنیتی جدیدی که هکرها با استفاده از آن به کنترل حساب کاربری افراد می‌پردازند، نرم‌افزار خود را به‌روز کنند. توییتر در پی این هشدار اعلام کرده است که هنوز نشانه‌ای از سوءاستفاده از این نقص امنیتی دریافت نشده است و با به‌روزرسانی نرم‌افزار می‌توان تأثیر آن را خنثی کرد.

اطلاعات بیش از 267 میلیون کاربر فیس‌ بوک افشا شد

Submitted by motaghedi_m on سه شنبه, 10/17/1398 - 15:22

گزارش‌ها حاکی از آن است که اطلاعاتی نظیر نام، شماره تلفن و شناسه کاربری بیش از 267 میلیون کاربر فیس‌بوک به‌صورت آنلاین افشا شده است.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، اطلاعات به‌ دست‌ آمده از Comparitech و باب دیاچنکو به‌عنوان محقق امنیتی نشان می‌دهد که اطلاعات افشا شده کاربران فیس‌بوک در پایگاه داده‌هایی یافت شد که دسترسی به آن بدون پسورد یا تشخیص هویت خاصی ممکن بود. همچنین محققان بر این باورند که این اطلاعات در طی فرایند استخراج غیرقانونی داده‌ها یا سوءاستفاده از API فیس‌بوک افشا شده است.
 

نقص امنیتی کشف‌شده در اندروید موجب دزدی اطلاعات بانکی کاربران می‌شود

Submitted by motaghedi_m on یکشنبه, 09/24/1398 - 15:52

نقص امینتی بزرگ کشف شده در سیستم عامل اندروید، به هکرها اجازه می‌دهد که اطلاعات ورود به‌حساب کاربری بانک کاربران را به‌راحتی بدزدند.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، این نقص امنیتی که با نام StrandHogg شناخته می‌شود، در حقیقت نقصی است که هکرها با استفاده از آن می‌توانند با ایجاد صفحه کاربری جعلی، آن را به‌عنوان اطلاعات یک نرم‌افزار تائید شده ارائه بدهند.
 

به ‌روزرسانی امکان ردیابی اطلاعات در فایرفاکس

Submitted by motaghedi_m on سه شنبه, 09/19/1398 - 14:48

گزارش‌ها خبر از آن دارند که کمپانی موزیلا به‌تازگی از قابلیت‌های امنیتی جدیدی که به مرورگر فایرفاکس افزوده است رونمایی کرد.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، مرورگر فایرفاکس در طی سال 2019 میلادی قابلیت امنیتی جدیدی به نام «حفاظت ردیاب بهینه‌سازی شده» دریافت کرد و به دنبال آن، جدیدترین نسخه این مرورگر گزینه‌ای در بردارد که گزارشی از مواردی که در برابر آنها حفاظت شده‌اید را در اختیارتان قرار می‌دهد.

لغو شدن جریمه 5 میلیارد دلاری اپل برای فروش اطلاعات آی تونز

Submitted by motaghedi_m on شنبه, 09/16/1398 - 10:10

یکی از قضات ایالات‌متحده دادخواست علیه اپل مبنی بر فروش داده‌های کاربران آی تونز و اپل موزیک را رد کرده است.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، قاضی دادگاه منطقه‌ای ایالات‌متحده در طی هفته گذشته اعلام کرد که شواهد ارائه شده توسط شاکی‌ها کافی نیست و حکم 5 میلیارد دلاری اپل را رد کرد. این شاکی‌ها تنها تا 14 نوامبر زمان داشتند که شکایت خود را تکمیل کنند اما از انجام این کار بازماندند و به‌این‌ترتیب پرونده این شکایت برای همیشه بسته شد.