Keyword
internet&social-net

مایکروسافت اج برای ویندوز و سیستم ‌عامل مک عرضه شد

Submitted by motaghedi_m on دوشنبه, 11/07/1398 - 15:42

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که سرانجام مایکروسافت نسخه کرومیم مرورگر مایکروسافت اج را برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک عرضه کرد.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر موتور محرک مرورگر کروم هم‌اکنون برای سیستم عامل ویندوز و مک در دسترس است. این موتور جست‌وجو می‌تواند از این‌ پس بدون دردسر دوری از مشکلات بسیار پیش افتاده به‌ مرور وب بپردازد.

لغو تصمیم اپل برای رمزگذاری آی‌کلود در پی فشارهای اف‌بی‌آی

Submitted by motaghedi_m on دوشنبه, 11/07/1398 - 15:36

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که اپل به دلیل فشارهای اف بی آی برنامه رمزگذاری دوطرفه داده‌های آی کلود را لغو کرده است.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، اپل اطلاعات ذخیره شده در داخل دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل iOS را رمزگذاری می‌کند، اما به‌تازگی مشخص شده است که این کمپانی به‌صورت کاملاً آگاهانه از رمزگذاری اطلاعات ثبت‌شده در آی کلود خودداری می‌کند.
 

برنامه‌های گوگل برای پایان پشتیبانی از کوکی‌‌های سوم شخص تا 2022

Submitted by motaghedi_m on یکشنبه, 11/06/1398 - 11:55

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که گوگل تصمیم دارد که به پشتیبانی از کوکی‌های ردیابی سوم شخص در مرورگر کروم در طی چند سال آینده پایان بدهد.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گوگل در ماه اوت گذشته از پروژه متن‌باز Privacy Sandbox خود با هدف افزایش امنیت و حریم خصوصی وب رونمایی کرد. در طی این برنامه جدول زمانی ویژه‌ای برای پایان دادن به پشتیبانی از کوکی‌های سوم شخص نیز ارائه شد.
 

فیس‌‌بوک ورود نرم‌‌افزارهای سوم شخص را به کاربر اطلاع می‌‌دهد

Submitted by motaghedi_m on شنبه, 11/05/1398 - 13:05

کمپانی فیس‌بوک از این‌ پس به هنگام ورود به وب‌سایتی جدید با حساب کاربری این شبکه اجتماعی، اعلانی را به‌صورت ایمیل برای کاربران ارسال می‌کند.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، بسیاری از کاربران فراموش می‌کنند که چه زمانی و برای ورود به چه وب‌سایت‌هایی اعتبار فیس‌بوک خود را استفاده کرده‌اند، به‌خصوص اینکه انجام این کار تنها به‌راحتی یک کلیک است. هم‌ اکنون این شبکه اجتماعی قابلیت جدیدی را ارائه کرده است که در طی آن، زمانی که مشخصات کاربری شما برای ورود به یک نرم‌افزار سوم شخص مورد استفاده قرار می‌گیرد، اعلانی را برایتان ارسال کند.
 

پایان پشتیبانی واتس‌اپ از ویندوزفون و نسخه‌‌های قدیمی اندروید

Submitted by motaghedi_m on چهارشنبه, 11/02/1398 - 14:45

واتس‌اپ به‌تازگی به‌صورت رسمی اعلام کرده است  که به‌زودی به پشتیبانی از ویندوزفون و نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل‌های اندروید و iOS خاتمه می‌دهد.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، نرم‌افزار واتس‌اپ برای شمار زیادی از سیستم عامل‌ها عرضه‌شده است، اما حتی این نرم‌افزار پیام‌رسان هم تصور می‌کند که دیگر ارزش پشتیبانی از ویندوزفون را ندارد. این کمپانی به‌تازگی اعلام کرده است که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید و iOS و سیستم عامل ویندوزفون را متوقف خواهد کرد.
 

اپل و گوگل ممکن است مجبور شوند از اپ‌ها بخواهند ارتباطاتشان با کشورهای دیگر را افشا کنند

Submitted by motaghedi_m on چهارشنبه, 11/02/1398 - 14:41

اپلیکیشن‌های موبایلی به تغییر زندگی مدرن ما کمک کرده‌اند، که این کمک غالبا در جهت بهبود آن و گاهی هم در جهت بدتر کردن آن بوده است.

تغییر سیاست ‌های فیس ‌بوک در رابطه با ارسال پیشنهادهای دوستی

Submitted by motaghedi_m on چهارشنبه, 11/02/1398 - 13:57

شرکت فیس‌بوک از این‌ پس، عمل استفاده از شماره تلفن‌های استفاده شده در تشخیص هویت دوعاملی برای به‌روزرسانی قابلیت  «دوستانی که می‌شناسید» را متوقف می‌کند.
 

چهار نرم‌ افزار برتر دهه 2010 به فیس‌ بوک تعلق دارد

Submitted by motaghedi_m on چهارشنبه, 11/02/1398 - 13:44

به‌تازگی فهرستی از بیشترین نرم‌افزارهای دانلود شده در دهه 2010 میلادی عرضه شده است که چهار نرم‌افزار برتر این فهرست به کمپانی مارک زاکربرگ تعلق دارد.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، نرم‌افزار فیس‌بوک در صدر فهرست نرم‌افزارهای با بیشترین دانلود کاربران قرار گرفته است و پس‌ از آن نیز پیام‌رسان محبوب این کمپانی قرار دارد که زیرمجموعه کمپانی اصلی فیس‌بوک تلقی می‌شود. البته بسیاری از دانلود کنندگان هنوز هم از جداسازی این پیام‌رسان از نرم‌افزار اصلی فیس‌بوک شکایت دارند.
 

گوگل دسترسی برنامه‌های متکی به نام کاربری و کلمه عبور به GSuit را مسدود می‌کند

Submitted by motaghedi_m on چهارشنبه, 11/02/1398 - 13:39

گوگل تصمیم دارد به‌مرور دسترسی به G Suite را برای نرم‌افزارهای سوم شخصی که تنها به نام کاربری و کلمه عبور متکی هستند، مسدود کند.
 

احتمال عرضه نشدن نرم‌ افزارهای گوگل روی تلفن ‌های اندرویدی بازار ترکیه

Submitted by motaghedi_m on چهارشنبه, 11/02/1398 - 13:33

ممکن است ازاین‌پس تلفن‌های همراه اندرویدی جدیدی که در ترکیه عرضه می‌شوند، از نرم‌افزارهای اصلی گوگل محروم شوند.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی گوگل به شرکای تجاری خود در ترکیه اعلام کرده است که از این‌ پس، در رابطه با تلفن‌های همراه اندرویدی که در بازار ترکیه عرضه می‌شوند، قادر به همکاری نخواهد بود. مشکلات گوگل با ترکیه زمانی آغاز شد که رقیب روسی گوگل یعنی Yandex از این کمپانی شکایت کرده و هیئت رقابت ترکیه را کاوشگری در رابطه با مسائل پیش‌آمده دعوت کرد.