• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

امسال 900 میلیون گوشی هوشمند وارد جهان می‌شود

رایورز – در سال 2017 میلادی بیش از 5/1 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی می‌شود و این در حالی است که پیش‌بینی شده تا پایان سال جاری میلادی حدود 900 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به دست کاربران جهانی برسد.

بازار جهانی گوشی‌های هوشمند این روزها وسعت زیادی دارد و این طور که کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند در سال‌های پیش‌رو گسترده‌تر هم می‌شود.

کارشناسان مرکز تحقیقاتی IHS در یک بررسی جدید به این نتیجه رسیدند که در سال 2017 میلادی بیش از 5/1 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی می‌شود و این در حالی است که پیش‌بینی شده تا پایان سال جاری میلادی حدود 900 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به دست کاربران جهانی برسد.
تعداد کل گوشی‌های هوشمندی که تاکنون روانه بازار شده است در فصل سوم سال 2012 میلادی از مرز یک میلیارد دستگاه هم گذشت که این اتفاق یک رکورد تازه در دنیای گوشی‌های هوشمند بود.

همان طور که از قبل پیش‌بینی می‌شد، شرکت اپل امسال بیشترین تعداد گوشی هوشمند را در جهان عرضه می‌کند و مرکز IHS پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال 2013 میلادی بیش از 150 میلیون دستگاه انواع آی فون وارد بازار می‌شود.

البته این مرکز تحقیقاتی اعلام کرده است که اپل در این زمینه پیشرفت چندانی نکرده و در سال گذشته هم 134 میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار کرده است.
«واین لام» ( Wayne Lam) از تحلیلگران برتر مرکز IHS با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «کاهش فروش جهانی آی‌فون و افزایش فروش گوشی‌های هوشمند رقیب باعث ایجاد تغییرات فراوان در دنیای گوشی‌های هوشمند شده است. به خصوص در حال حاضر تمرکز بازار جهانی گوشی‌های هوشمند از دستگاه‌های پیشرفته و گران به دستگاه‌های ارزان‌تر بوده است و این مساله باعث شده تا آی فون کم‌کم از گردونه رقابت خارج شود».

پیش‌تر هم پیش‌بینی شده بود که فروش گوشی‌های مبتنی بر سیستم‌عامل آندرويد به بیش از یک میلیارد دستگاه برسد؛ بنابراین فروش یک و نیم میلیارد دستگاه گوشی هوشمند تا سال 2017 دور از انتظار نیست.
همچنین بنا به اعلام شرکت IDC که روی بازار تلفن همراه تحقیق می‌کند، گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل آندرويد گوگل و iOS اپل در سه ماه اول 2013 بیش از 90 درصد بازار جهانی گوشی‌ها را به خود اختصاص دادند، در حالی‌که گوشی‌های ویندوز تنها سه درصد سهم بازار را در اختیار گرفتند.

از سوی دیگر نوکیا که به گوشی‌های هوشمند سری لومیا امید بسته بود تا بتواند به پیشتازی سامسونگ و اپل در بازار پایان دهد، روند فروش این سری از گوشی‌هایش باعث ناامیدی بسیاری از سرمایه‌گذاران و تحلیلگران شده است.
نوکیا در سال جاری چندین مدل جدید را به بازار عرضه کرده که از آن جمله به گوشی‌های ارزان قیمت سری لومیا می‌توان اشاره کرد. این شرکت هفته گذشته لومیا 1020 را که مجهز به یک دوربین 41 مگاپیکسلی است، معرفی کرد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.