ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

خدمات کلان داده‌های مایکروسافت با سرویس Azure تلفیق می‌شود

رایورز – شرکت مایکروسافت در حال توسعه نسخه جدید از سرویس Cosmos است تا آن را مبتنی بر پلتفورم پردازش ابری Azure به دست کاربران برساند.

به گزارش رایورز به نقل از زد.دی.نت، سرویس Cosmos که برای محاسبات کلان داده‌ها(Big Data)، تحلیل آنها و ذخیره اطلاعات سازمانی روی فضای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در صورت تلفیق با خدمات ابری Azure می‌تواند گستره فعالیت‌های خود را افزایش دهد.

شرکت مایکروسافت آگوست گذشته اعلام کرده بود که در آینده نزدیک Cosmos را به یکی از بزرگترین خدمات سرویس پردازش ابری Azure تبدیل می‌کند و بر اساس اطلاعاتی که منابع آگاه اعلام کرده‌اند، اقدام جدید در همین راستا صورت گرفته است.

شرکت مایکروسافت هم‌اکنون سرویس جدید کلان داده‌های خود مبتنی بر فضای ابری Azure را در اختیار گروه‌های ویژه قرار داده است تا قابلیت‌های آن مورد آزمایش قرار بگیرد.

مایکروسافت برای این سرویس یک موتور تحلیلی ویژه در نظر گرفته است که با نام Kana شناخته می‌شود و موتور ذخیره‌ساز اطلاعات آن نیز با نام Cabo فعالیت می‌کند.

 

 

علاوه بر این، سیستم ویژه سازگار با زبان برنامه‌نویسی SQL نیز با نام SQL-IP ارایه شده است که به کسب و کارها در جریان تحلیل بسته‌های اطلاعاتی کمک می‌کند.

لازم به ذکر است که سرویس Cosmos هم‌اکنون در قالب یک ابزار درون‌سازمانی فقط توسط کارمندان مایکروسافت مورد استفاده قرار می‌گیرد و قرار است که در آینده به عنوان ابزار جانبی سرویس‌های Azure، ‌Bing، AdCenter، MSN، Skype و Windows Live به کار گرفته شود.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.