• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

دانشمندان با تحلیل کلان داده‌ها بیماری‌های قلبی را درمان می‌کنند

رایورز – گروهی از پزشکان در لندن ۱۶۰۰ قلب زنده که در بدن افراد مختلف در حال تپیدن است را به صورت دیجیتالی روی یک رایانه ذخیره کردند.

به گزارش رایورز به نقل از بی‌بی‌سی، این اقدام به منظور کشف روش‌های درمانی جدید صورت گرفت تا بر اساس آن جزییات اطلاعات در قلب و ژن بیماران با یکدیگر مقایسه شود و به تحلیل داده‌های به‌دست آمده بتوان درمان‌های جدید ارائه نمود.

پزشکان بریتانیایی در آخرین اقدام خود در آخرین اقدام خود سعی کردند با تحلیل کلان داده‌ها(Big Data)، روش‌های درمانی جدید برای بیماران قلبی پیدا کنند.

در این اقدام محققان مرکز علوم کلینیکی وابسته به شورای تحقیقات پزشکی بریتانیا در بیمارستان هامراسمیت موفق شدند تصاویر ویدیویی سه‌بعدی از قلب‌های زنده در ۱۶۰۰ بیمار را اسکن کنند و از این طریق اطلاعات ژنتیکی هر یک از داوطلبان را به دست آورند.

دکتر “دکلان اورگان”(Declan O’Regan) که در این تحقیق حضور داشته است توضیح داد که در این روش جدید پتانسیل‌های بیشتری پیش‌روی پزشکان قرار گرفته است تا بتوان روش‌های درمانی جدید کشف کرد.

به گفته او، تاکنون حجم اندکی از اطلاعات مانند سابقه بیماری و مشخصات فردی در مورد هر شخص مورد بررسی قرار می‌گرفت و این بار با استفاده از سیستم‌های جامع برای تحلیل کلان داد‌ه‌ها، سیستم ژنتیکی هر فرد به دقت تحلیل می‌شود.

در این روش حجم گسترده‌ای از اطلاعات مربوط به تعداد زیادی قلب با یکدیگر مقایسه می‌شوند تا پزشکان دریابند که چه عامل اساسی باعث بروز بیماری می‌شود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.