• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

دردسرهای صفحه لمسی برای بدن انسان

استفاده از گوشی هوشمند به میزان زیاد نوعی تنبلی را برای افراد به همراه می‌آورد. ما در این حالت فقط صفحه لمسی گوشی خود را مورد استفاده قرار می‌دهیم و از عواقب آن باخبر نیستیم. به گزارش گالف تایمز، آن دسته از کاربرانی که به گوشی هوشمند خود وابستگی فراوانی دارند و به صورت دائمی انگشتان خود را روی صفحه لمسی گوشی هوشمند حرکت می‌دهند، می‌توانند با اختلالات فیزیکی و سلامت بدنی مواجه شوند. این طور که مطالعات دانشگاه Kent State نشان داده است، بین استفاده زیاد از تلفن همراه و بهم خوردن تناسب اندام در افراد رابطه مستقیم وجود دارد.

«اندرو لِپ» (Andrew Lepp) و «جاکوب ای بارکلی» (Jacob E Barkley) از محققان این دانشگاه توضیح دادند که اگر میزان استفاده از گوشی هوشمند در طول روز به بیش از 14 ساعت برسد، کاربران به طور جدی در معرض اختلالات فیزیکی بدن و بهم خوردن تناسب اندام قرار می‌گیرند. بارکلی در این خصوص گفت: «استفاده از گوشی هوشمند به میزان زیاد نوعی تنبلی را برای افراد به همراه می‌آورد. ما در این حالت فقط صفحه لمسی گوشی خود را مورد استفاده قرار می‌دهیم و از عواقب آن باخبر نیستیم. اما این دستگاه می‌تواند مشکلات فراوانی برای ما به همراه داشته باشد».

بیشتر کاربران جوان در لحظات نخست که از خواب بیدار می‌شوند سراغ گوشی هوشمند خود می‌روند و پس از بررسی بخش پیام‌ها، صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی را به‌روز می‌کنند. این افراد بر این باورند که زندگی آنها بدون گوشی هوشمند امکان‌پذیر نیست. همچنین بررسی‌ها نشان داده است که تلفن‌همراه همواره روی خود مواد مضر و باکتری‌هایی از جمله MRSA را حمل می‌کنند که در نهایت می‌توانند اختلالات پوستی شدید را به وجود آورند.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دارین‌نیوزآنلاین، زمانی که «کتی کنتزمن» (Katie Kuntzman) حدود دو سال قبل برای نخستین بار در یک طرف صورت خود با برخی مشکلات مواجه شد، به درستی نمی‌دانست که برای صورتش چه اتفاقی افتاده است. او که هم‌اکنون 19 سال دارد، پس از تشدید این اختلالات سراغ متخصص پوست رفت که پاسخ پزشک برای این اختلالات بسیار جالب بود.
متخصص پوست پس از بررسی‌های لازم روی این دختر جوان اعلام کرد که عامل اصلی اختلالات به وجود آمده برای وی تلفن‌همراهش است. آن بخشی از صورت این دختر که با اختلالات پوستی شدید مواجه شده است، همان بخشی محسوب می‌شود که وی دائما گوشی خود را برای صحبت کردن در همان بخش نگه می‌دارد. پزشک کنتزمن توضیح داد که لمس نمایشگر گوشی، تایپ کردن پیام‌ها، شماره‌گیری و گشت‌وگذارهای اینترنتی نوعی روغن را روی صفحه‌نمایش پخش کرده است که به هنگام برقراری تماس‌های تلفنی این روغن به پوست وی آغشته شده و آن را به مرور زمان تخریب کرده است. کنتزمن گفت: «من از زمانی که این مطلب را شنیدم به صورت مداوم صفحه نمایشگر گوشی هوشمند خود را با الکل تمیز می‌کنم».

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.