• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

سائوپائولو با تحلیل کلان داده‌ها(Big Data) حمل‌ونقل عمومی را مدیریت می‌کند

رایورز – فرماندار شهر سائوپائولو در برزیل برنامه جامعی در اختیار گرفته است تا با تحلیل کلان داده‌ها، مدیریت خطوط اتوبوس‌رانی شهری که بیش از ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس در آن مشغول به کار هستند را ارتقا دهد.

به گزارش رایورز به نقل از ز.دی.نت، بانک جهانی در این پروژه سرمایه‌گذاری گسترده انجام داده است و به موجب آن شرکت گوگل با همکاری یک استارت‌آپ آمریکایی موسوم به Urban Engines سیستم جامع تحلیل کلان داده‌ها را برای خطوط اتوبوس‌رانی شهری و متروی سائوپائولو راه‌اندازی می‌کنند.

شرکت Urban Engines تا پیش از این سیستم دیگری با نام SPTrans برای مرکز حمل‌ونقل شهری سائوپائولو ارائه کرده بود که به موجب آن امکان مشاهده آنلاین اتوبوس‌ها و نحوه جابجایی مسافران فراهم می‌شد.

این سیستم به شهروندان ساکن در سائوپائولو امکان داد در هر لحظه از شبانه‌روز بتوانند فاصله نزدیک‌ترین اتوبوس تا ایستگاه مورد نظر خود را مشخص کنند، تعداد مسافران در هر خط اتوبوس به دقت محاسبه شود و دیگر اطلاعات عملیاتی در اختیار سازمان مسئول قرار بگیرد.

این اطلاعات برای تحلیل و تصمیم‌گیری دقیق نیاز به پردازش‌های گسترده‌ داشتند. اما با استقرار سیستم کلان داده‌ها قرار است که از این پس خدمات مورد نیاز شرکت اتوبوس‌رانی شهری و متروی سائوپائولو در کوتاه‌ترین زمان ارائه شود.

 

 

این سیستم مبتنی بر داده‌های ارائه شده از گیرنده‌های ماهواره‌ای GPS مستقر در تمام اتوبوس‌ها فعالیت می‌کند و برمبنای ظرفیت اتوبوس‌ها و تعداد مسافرانی که در آنها سوار و پیاده می‌شوند، بهترین تصمیم‌گیری برای ارائه خدمات بهتر اتخاذ می‌شود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.