• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

سازمان اطلاعاتی آمریکا به دنبال بهره‌مندی از خدمات پردازش ابری

رایورز – زمانی که صحبت از جاسوسی‌های اینترنتی و خدمات ابری به میان می‌آید، نخستین مطلبی که به ذهن کاربران جهانی می‌رسد «جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا»(NSA) در فضای پردازش ابری است.

به گزارش رایورز به نقل از زد.دی.نت،‌ آژانس‌های اطلاعاتی نیز برای پاسخگویی به نیازهای فناورانه خود از فضای پردازش ابری استفاده می‌کنند. دست‌کم «آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا»(CIA) فضای اختصاصی در خدمات پردازش ابری آمازون را در اختیار گرفته است.

دلیل اینکه سازمان CIA با وجود جاسوسی از سیستم‌های پردازش ابری در جهان به صورت مستقیم در این فضا حضور دارد و فعالیت‌های خود را مبتنی بر آن پیش می‌برد، این است که سازمان‌های جهانی در هر مرتبه‌ای که قرار دارند به کارایی و قابلیت‌های مختلف این فضا پی برده‌اند.

«مایکل مک‌کونل» مدیر اسبق «آژانس امنیت ملی آمریکا» پیش‌تر گفته بود: «تاثیرات اقتصادی خدمات پردازش ابری به قدری قابل ملاحظه است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، ولی ما برای حضور در آن موظفیم کلیه جوانب امنیت را رعایت کنیم.»

کارشناسان امنیتی بر این باورند که استفاده سازمان CIA از خدمات پردازش ابری می‌تواند این فضا را وارد سطح جدیدی بکند و البته این مرکز جاسوسی هیچ گونه اطلاعاتی در مورد اسرار امنیتی خود مبتنی بر فضای پردازش ابری برملا نمی‌کند.

 

 

تنها اطلاعات موجود این است که هسته مرکزی خدمات پردازش ابری در سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا AWS یا همان خدمات پردازش ابری آمازون است. اما به گفته مقامات بلندپایه دولت آمریکا، این سیستم یک فضای پردازش ابری عمومی است که مبتنی بر آن مجوزهای کاربری اختصاصی هم داده می‌شود.

بر این اساس گفته می‌شود که سازمان اطلاعاتی CIA این روزها پروژه‌های مختلفی را بررسی می‌کند تا مبتنی بر آن بهترین استفاده را از فضای پردازش ابری ببرد و خود را به خطر نیاندازد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.