• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

مایکروسافت و آمازون به توسعه سیستم‌عامل Ubuntu کمک می‌کنند

رایورز – دو شرکت مایکروسافت و آمازون موافقت کردند تا رابط‌های برنامه‌نویسی نرم‌افزاری(API)مخصوص اینترنت اشیا(IoT) را برای سیستم متن‌باز Ubuntu Core عرضه کنند.

به گزارش رایورز به نقل از زد.دی.نت، شرکت Canonical توسعه دهنده سیستم‌عامل Ubuntu Core در نظر دارد آن را به پلتفورم مخصوص اینترنت اشیاء تبدیل کند.

سیستم Ubuntu Core مانند CoreOS و Project Atomic شرکت Red Hat از نسخه سبک لینوکس مخصوص سرورها بهره می‌برد تا از خدمات مختلف پشتیبانی کند.

بر خلاف دیگر ابزارها که به صورت اختصاصی بر مراکز داده و سیستم‌های پردازش ابری تمرکز دارند،‌ Canonical تلاش می‌کند سیستم عامل Ubuntu Core را به عنوان یک گزینه ایده‌آل برای دستگاه‌های ایکترونیکی ارائه دهد.

“مارک شاتلورث”(Mark Shuttleworth) بنیانگذار Canonical و Ubuntu توضیح داد این سیستم‌عامل جدید نسبت به دیگر پلتفورم‌ها که برای دستگاه‌های اینترنتی عرضه می‌شود خدمات بهتری ارائه می‌دهد و قابلیت سازگاری با انواع دستگاه‌ها را دارد.

او بر این باور است که امنیت یکی از زیرساخت‌های اصلی این سیستم محسوب می‌شود و سرعت بالا، اتوماسیون، سیستم قابل اعتماد مخصوص به‌روزرسانی ماشین‌ها و شبکه دستگاه‌های اینترنتی مهم‌ترین امکاناتی است که برای آن در نظر گرفته شده است.

 

 

 

شرکت Canonical هم‌اکنون شرکای بزرگی در حوزه اینترنت اشیاء دارد تا بتواند اهداف یاد شده را محقق کند و در این راستا از مایکروسافت و آمازون نیز کمک می‌گیرد.

این شرکت به صورت همزمان همکاری‌هایی را با Cavium از زیرمجموعه‌های شرکت مخابراتی Deutsche Telekom آغاز کرده است تا سوئیچ‌ها و راهکارهای خود را به کمک آنها توسعه دهد.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.