• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

هوش مصنوعی گوگل بازی‌های رایانه‌ای را بدون مشکل انجام می‌دهد

رایورز – واحد هوش مصنوعی گوگل موسوم به DeepMind اعلام کرد که الگوریتم جدید آنها نه تنها می‌تواند فرآیند انجام بازی‌های رایانه‌ای را یاد بگیرید، بلکه قادر است پس از چند ساعت تمرین بدون هرگونه اشتباه بازی را به پایان برساند.

به گزارش رایورز به نقل از زد.دی.نت، مرکز DeepMind گزارشی را در نشریه علمی Nature منتشر کرد و توضیح داد الگوریتم Q-network(DQN) آنها چگونه می‌تواند ۴۹ بازی رایانه‌ای که به طور ویژه برای کنسول Atari 2600 ساخته شده بود را با موفقیت به انتها برساند.

از جمله این بازی‌ها که هوش مصنوعی گوگل به تنهایی یا با حضور کاربر آنها را به پایان می‌رساند می‌توان به Breakout، River Raid، Boxing و Enduro اشاره کرد.

عملیات‌های صورت گرفته توسط سیستم هوش مصنوعی DeepMind در مقایسه با انسان کاملا قابل قبول است و بر اساس این گزارش گفته می‌شود و الگوریتم ویژه آن به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند با دیگر بازی‌ها هم سازگار شود.

تصاویر ویدیویی منتشر شده از سوی «دمیس هاسابیس» بنیانگذار مرکز DeepMind نشان می‌دهد که چگونه این سیستم با الگوریتم DQN بازی Breakout را با موفقیت به پایان می‌رساند.

در ابتدا این الگوریتم برای بازگرداندن توپ مشکل داشت. اما چند بار پس از تکرار بازی توانست قوانین آن را شناسایی کند و سرانجام بهترین استراتژی را برای انجام بازی بدون نقص ارائه کرد و توانست به مرحله پایانی برسد.

 

 

در گزارش اخیر همچنین گفته شد: «الگوریتم DQN توانسته است استراتژی لازم برای موفقیت این بازی‌ها را شناسایی کند و شبکه هوش مصنوعی و پارامترهای موازی را به کار بندد تا بتواند هر تغییری که در پیکسل‌های نمایشگر ایجاد می‌شود را تشخیص دهد. این کار باعث شده است تا سیستم DeepMind بدون مشکل بازی‌ها را به مرحله پایانی برساند.»

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.