• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

چینی‌ها، رکورددار ساخت قدرتمندترین ابر رایانه جهان

رایورز – آمریکا، مالک نیمی از قوی ترین ابررایانه های دنیا! در دنیای رقابت برای ساخت پرقدرت ترین ابر رایانه های جهان، چین با سبقت گرفتن از آمریکا موفق شد نام ابر رایانه Tianhe-2 را در صدر فهرست قوی ترین ابررایانه ها قرار دهد.

سازمان TOP500 که وظیفه تهیه فهرست سالانه 500 ابر رایانه پر قدرت جهان را بر عهده دارد، نام ابر رایانه Tianhe-2 چین را در صدر فهرست سال 2013 قرار داده است.

این ابررایانه دستاورد مرکز ابررایانش ملی در گوانگجو است که بودجه آن از سوی دانشگاه ملی تکنولوژی دفاعی، به عنوان مرکز مرتبط با برنامه فضایی و وزارت دفاع چین، ‌تأمین شده است.

توانایی محاسباتی این ابر رایانه 33.86 پتافلاپ در ثانیه است که پنج میلیون برابر قویتر از رایانه های خانگی (PC)‌ است. ابر رایانه Tianhe-2 از حافظه هزار و 24 گیگابایتی استفاده می کند و برق مورد نیازاین سیستم 17 هزار و 808 کیلووات که 200 هزار برابر یک رایانه خانگی است.

در فهرست 500 ابررایانه برتر جهان، 252 ابر رایانه به کشور آمریکا اختصاص دارد، 119 ابر رایانه دستاورد محققان آسیایی و 112 دستگاه نیز مربوط به کشورهای اروپایی است. ابر رایانه‌های تیتان، سکویا، کی کامپیوتر و میرا نیز به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم این فهرست قرار دارند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.