• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

گوگل باید از مایکروسافت یاد بگیرد

متاسفانه در حال حاضر گوگل هیچ اقدام اساسی و خاصی به منظور رفع حفره‌های امنیتی کشف شده در فاصله بین انتشار دو نسخه اندروید نمی‌کند. سطح امنیتی اندروید در سال ۲۰۱۳ با سطح امنیت ویندوز در سال‌های بین ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ برابری می‌کند.این متخصصان معتقدند مایکروسافت از همان اوایل انتشار و آغاز به کار ویندوز ۹۸ یک روش حرفه‌ای و مناسب را برای تامین امنیت ویندوز پیش گرفته و با انتشار هفتگی اصلاحیه‌های امنیتی گام بلندی در تامین امنیت ویندوز برداشته است.

شاید وقت آن رسیده که گوگل هم به دنبال برتری از مایکروسافت به فکر ارائه اصلاحیه‌های امنیتی و تعمیر حفره‌های امنیتی اندروید بیفتد.اما متاسفانه در حال حاضر گوگل هیچ اقدام اساسی و خاصی به منظور رفع حفره‌های امنیتی کشف شده در فاصله بین انتشار دو نسخه اندروید نمی‌کند.به عنوان مثال حفره امنیتی Bluebox که به سرعت فراگیر و کشف شد، سه روز بعد توسط گوگل اعلام و اصلاحیه مربط به این نقطه ضعف تنها برای تعداد محدودی گوشی موبایل منتشر و برای هیچ نوع تبلتی منتشر نشد.این متخصصان معتقدند در شرایطی که در هر دقیقه یک تهدید جدید متولد می‌شود، چنین عملکردی به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرش نیست.
افزون بر این هکرها علاوه بر سودجویی از فروشگاه‌های برنامه‌های اندروید به دنبال راههای زیرکانه‌تری برای نفوذ به گوشی های موبایل، نیز هستند.از این رو به نظر می‌رسد گوگل نیازمند یک روش امنیتی کوتاه مدت است تا بتواند در مدت زمان کوتاهی کلیه نسخه‌های اندروید را پوشش دهد. چرا که اگر چه گوگل به صورت پراکنده اقدامات خاصی را برای بهبود امنیت اندروید انجام داده است اما این اقدامات بیشتر در نسخه ۴.۱ این سیستم عامل جمع شده است. در حالی که تنها ۳۸ درصد از کاربران اندروید از این نسخه استفاده می‌کنند و نزدیک به ۶۰ درصد آنها نسخه‌های قدیمی‌تر آن را دارند.

امنیت یک نبرد بی‌پایان است
منتقدان گوگل معتقدند پاسخ هر سه‌شنبه مایکروسافت به مشکلات محصول خود نشان دهنده این نکته است که صرف نظر از اینکه کدام یک از این اصلاحیه‌ها در سیستم کاربران نصب و اجرا می‌شود، مایکروسافت امنیت کاربران را جدی گرفته و از آنها محافظت می‌کند. گوگل نیز دقیقاً نیازمند دستیابی به چنین رویکردی است و باید انتشار وصله‌های امنیتی خود را حداقل از نسخه ۲.۱ که ۵/۱ درصد از بازار را در دست دارد تا نسخه ۴.۱ شروع کند. در غیر این صورت باید منتظر بود و دید که اندروید زیر انبوهی از حملات هکری دفن شود.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.