• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

گوگل دلیل قطعی ۴۳ دقیقه‌ای خدمات ابری خود را توضیح داد

رایورز – گوگل در مقابل تازه‌ترین اختلال در سرویس پردازش ابری خود عکس‌العمل نشان داد و اعلام کرد که دیگر هرگز چنین اتفاقی تکرار نخواهد شد.

به گزارش رایورز به نقل از دِ.اینکوئیرر، برخی کارشناسان بر این باورند که در آینده باز هم شاهد از دسترس خارج شدن سرویس خدمات ابری این شرکت خواهیم بود و منظور گوگل این بوده است که این نوع اختلال دیگر تکرار نخواهد شد.

در این نوع اختلال که هفته گذشته صورت گرفت، استقرار یک وصله نرم‌افزاری اشتباه باعث شد دسترسی کاربران گوگل در سراسر جهان به خدمات ابری این شرکت غیرممکن شود.

لازم به ذکر است که پس از بروز این اختلال گسترده در سیستم پردازش ابری گوگل، این شرکت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از این اتفاق آگاهی کامل دارد و البته مدتی قبل از آن بزرگ‌ترین رقبای ابری گوگل یعنی مایکروسافت و آمازون نیز با اختلالات مشابه مواجه شدند.

در صفحه نخست سایت اینترنتی ارائه‌دهنده خدمات پردازش ابری گوگل نوشته شد که این اختلال به دنبال قطعی متناوب بسته‌ها در ترافیک خروجی شبکه و سیستم ماشین‌های مجازی(VM) ایجاد شده است.

 

 

این شرکت در بیانیه خود نوشت: «ترافیک سیستم Google Compute Engine مربوط به خدمات اینترنتی مختلف گوگل می‌شود. قطعی متناوب بسته‌ها باعث شد خدمات پردازش ابری گوگل به مدت ۴۳ دقیقه از دسترس خارج شود و پس از آن ترافیک شبکه به شرایط عادی بازگشت.»

لازم به ذکر است که مهندسان گوگل ۱۸ دقیقه پس از بروز این اختلال گسترده از آن باخبر شدند و توانستند آن را در اسرع وقت برطرف کنند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.