• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

اتهامات VMware در مورد استفاده غیرقانونی از لینوکس

رایورز – در سال ۲۰۰۷ میلادی «کریستوف هلوِیگ» معروف‌ترین توسعه‌دهنده لینوکس شرکت VMware را به استفاده از این سیستم‌عامل در سیستم مرکزی VMware ESX متهم کرد و اظهار داشت که شرکت VMware به صورت غیرقانونی از لینوکس در سیستم خدمات پردازش ابری خود بهره می‌برد.

به گزارش رایورز به نقل از زد.دی.نت، از آن زمان سال‌های طولانی گذشت سازمان غیردولتی Software Freedom Conservancy که در حوزه ترویج سیستم‌های متن‌باز فعالیت می‌کند، چند روز پیش ادعا کرد که با VMware مذاکره کرده است تا کدهای منبع ESX و نسخه بعدی آن موسوم به ESXi را منتشر کند.

البته باید توجه داشت که این مرکز سال گذشته نیز از درخواست دسترسی به کدهای منبع برنامه‌های مذکور را ارسال کرده بود که VMware از انتشار آنها خودداری کرد. اما هم‌اکنون هلوِیگ و مرکز Software Freedom با تنظیم پرونده قضایی در دادگاه هامبورگ آلمان حاضر شده‌اند تا به تخلفات VMware در این زمینه رسیدگی شود.

نکته قابل ملاحظه در این زمینه این است که تاکنون هرگز این سوال مطرح نشده بود که VMware در جریان توسعه ESX و ESXi از لینوکس بهره می‌برد یا خیر.

این طور که هلویگ در اظهارات سال ۲۰۰۷ نوشته بود، شرکت VMware نسخه هک شده ۲.۴ از هسته مرکزی لینوکس را با ایجاد تغییرات عمده در آن مورد استفاده قرار می‌دهد و هسته مرکزی لینوکس را به صورت کاملا غیرقانونی به کار گرفته است.

 

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.