• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

اندرويد به دنبال تسخیر بازار جهانی تلفن‌های همراه

رایورز – کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا که گفته می‌شود 70 درصد بازار موبایلی آنها در اختیار آندرويد است، تنها کشورهای اروپایی در این زمینه محسوب نمی‌شوند.

این‌طور که گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Kantar Worldpanel نشان می‌دهد، سیستم‌عامل آندرويد با تمام توان در منطقه اروپا پیش می‌رود و در پنج کشور برتر اروپایی بیش از 70 درصد بازار تلفن‌های همراه را در دست داشته است.

کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا که گفته می‌شود 70 درصد بازار موبایلی آنها در اختیار آندرويد است تنها کشورهای اروپایی در این زمینه محسوب نمی‌شوند و دیگر کشورهای همسایه آنها هم استقبال گسترده‌ای از سیستم‌عامل موبایلی گوگل داشته‌اند.

این‌طور که گفته می‌شود دو کشور اسپانیا و آلمان بيش از دیگر کشورهای اروپایی پذیرای این سیستم‌عامل موبایلی بوده‌اند. در اسپانیا 5/92 درصد بازار گوشی‌های هوشمند مربوط به سیستم‌عامل آندرويد می‌شود و در آلمان هم روی 7/76 درصد از همه گوشی‌هایی که فروخته می‌شوند، سیستم‌عامل آندرويد نصب شده است. در این دو کشور سهم سیستم‌عامل iOS اپل از بازار گوشی‌های هوشمند به ترتیب 2/4 و 0/15 درصد اعلام شده است.
سیستم‌عامل ویندوز فون در اروپا چندان موفق عمل نکرده است. این سیستم‌عامل تنها 5/2 درصد بازار گوشی‌های هوشمند اروپا را در اختیار داشته است که البته در کشور ایتالیا 7/9 درصد بازار گوشی‌های هوشمند در اختیار ویندوز فون مایکروسافت بوده است.
در چین هم سیستم‌عامل موبایلی آندرويد گوگل با موفقیت عمل کرده است. این سیستم‌عامل روی 70 درصد گوشی‌های هوشمند عرضه شده به بازار چین نصب بوده است و در مقابل سهم اپل از این بازار 6/23 درصد اعلام شده است.

دو سیستم‌عامل ویندوز فون و سیمبین هم از این بازار به‌ترتیب 9/2 و 3/1 درصد سهم برده‌اند و بلک‌بری هم فقط 2/0 درصد بازار چین را از آن خود کرده است.
اما سیستم‌عامل iOS اپل در آمریکا بهتر از دیگر مناطق جهان عمل کرده است. در سه ماه گذشته این سیستم‌عامل روی 9/41 درصد از گوشی‌های هوشمند آمریکا نصب شده که رقم یاد شده 5/3 درصد نسبت به فصل قبل از آن افزایش یافته است. در مقابل آندرويد 9/51 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا را از آن خود کرده است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.