• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

تعداد كاربران اينترنت در كشور از مرز ۳۴ ميليون نفر گذشت

دكترمرتضي براري روز چهارشنبه در گفت وگو باخبرنگار علمي ايرنا جمعيت دانشجويي كشور را چهار و نيم ميليون نفر عنوان كرد و افزود: ۱۷ درصد از بهترين دانشجويان كشور در رشته هاي مخابرات، كامپيوتر و رشته هاي مرتبط مشغول به تحصيل اند. رييس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات سهم كاربران بازي هاي رايانه اي در كشور را ۲۵ ميليون نفر عنوان كرد وگفت: اين درحاليست كه كمتر از ۱۰۰ نفر در اين حوزه به توليد بازي هاي رايانه اي مي پردازند.

وي در خصوص فرصت هاي شغلي كه صنعت ارتباطات و فناوري اطلاعات مي تواند در كشور ايجاد كند گفت: اين حوزه با توجه به پتانسيل هاي بالايي كه در اختيار دارد مي تواند تا ۸ ميليون فرصت شغلي جديد در كشور ايجاد كند.

 

  • ايرانيان فعال ترين كاربران شبكه هاي اجتماعي در جهان
    رييس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات اظهار داشت: براساس آمارهاي غير رسمي بيش از ۱۰ ميليون ايراني عضو شبكه هاي اجتماعي هستند و نيز براساس يك تحقيق دانشگاهي در داخل كشور، ايرانيان فعال ترين كاربران شبكه هاي اجتماعي در جهان محسوب مي شوند.
    وي اضافه كرد: اين آمار نشان دهنده اين است كه حجم محتواي ايراني به سرعت در شبكه فضاي مجازي در حال انتشار است اما از سوي ديگر تهديدات فرهنگي بسياري كاربران اين شبكه هاي اجتماعي را تهديد مي كند.

 

  • حمايت از پايان نامه هاي حوزه فضاي مجازي
    رييس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به امضاي تفاهم نامه ميان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و دانشگاه شهيد بهشتي گفت: براساس اين تفاهم نامه تعدادي از پايان نامه هاي حوزه فضاي مجازي در اين دانشگاه حمايت مي شود.

 

تدوين پيوست فرهنگي اپراتور سوم و چهارم با همكاري حوزه و دانشگاه
وي با اشاره به امضاي تفاهم نامه ميان وزارت ارتباطات وفناوري اطلاعات و دانشگاه علامه طباطبايي و حوزه علميه قم براي تدوين پيوست فرهنگي اپراتور سوم و چهارم در كشور اظهار داشت: با كمك اين دو نهاد علمي كشور بناست تا پيوست فرهنگي سرويس هاي شبكه هاي همراه را استخراج كرده و خدمات مورد نياز را براساس استانداردهاي تدوين شده ارايه داده شود.
رييس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات تفاوت شبكه هاي اجتماعي موفق در دنيا از جمله فيس بوك را در مقايسه با ديگر شركت هاي ارايه دهنده خدمات كامپيوتري را مطالعات فرهنگي و اجتماعي و نيز انجام پژوهش در اين زمينه هاي روانشناسي عنوان كرد و گفت: استادان علوم انساني نقش مهمي را در اين زمينه ايفا مي كنند و ايران نيز مي بايست از استادان و پژوهشگران علوم انساني در حوزه فناوري اطلاعات بيشترين بهره برداري را انجام دهد. وي اضافه كرد: در حال حاضر نيازمنديم تا استادان و پژوهشگران و نخبگان كشور در زمينه اقتصاد، حقوق، حسابداري و مديريت فناوري اطلاعات به فعاليت بپردازند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.