• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

دکتر توفیقی: اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در اولویت وزارت علوم است

رایورز – سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اجرای قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان و راه‌اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را از اولویت‌های وزارت علوم عنوان کرد.

دکتر جعفر توفیقی این مطلب را صبح امروز در حاشیه‌ی هفتمین همایش ملی نخبگان جوان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره آخرین وضعیت اجرای قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان و آغاز فعالیت صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد و گفت: قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، قانون فوق‌العاده مهمی بوده که در سال‌های گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. این در حالی است که برای عملیاتی شدن آن اختلاف نظرهایی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم در دولت قبلی وجود داشته که این موضوع باعث شده که اجرای این قانون پیشرفت چندانی نداشته باشد.

سرپرست وزارت علوم تصریح کرد: در حال حاضر مذاکراتی با معاون علمی و فناوری رییس جمهور در این خصوص شده و وزارت علوم اعلام آمادگی کرده تا در نشست‌هایی مشترک با معاونت علمی موانع موجود برطرف و با یک همکاری و درک مشترک بتوان این قانون را عملیاتی کرد.

توفیقی با تاکید بر این که اجرای قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان و راه‌اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی در اسرع وقت انجام خواهد شد، گفت: به دلیل این که دستورالعمل‌های اجرایی لازم تدوین و تصویب شده می‌توان با یک هماهنگی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آن را عملیاتی کرد چرا که اجرای این قانون و راه‌اندازی صندوق یکی از اولویت‌های کاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

سرپرست وزارت علوم در ادامه با بیان اینکه وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هر دو در خانواده علمی کشور قرار دارند و باید فعالیت‌ها و اقدامات این دو نهاد در یک راستا باعث هم‌افزایی شود، ادامه داد: در بحث نخبگان نیز وزارت علوم در یک سر موضوع قرار دارد و تمامی تسهیلات ارائه شده در خصوص ادامه تحصیل و حمایت‌های پژوهشی از محققان و پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد به عنوان مهمترین محل حضور نخبگان مربوط به وزارت علوم است.

توفیقی خاطرنشان کرد: با توجه به این که خلق حماسه اقتصادی در اولویت کشور قرار دارد و مقام معظم رهبری نیز بر اهمیت شرکتهای دانش بنیان تاکید داشته‌اند پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد به عنوان مهمترین بستر شکل‌گیری شرکتهای دانش بنیان از سوی وزارت علوم به شدت مورد توجه قرار دارند.

وی تاکید کرد: همانطور که رییس جمهور عنوان کردند مهمترین بحث بعد از شناسایی و پرورش نخبگان، ایجاد شرایطی برای اثربخشی و تاثیرگذاری نخبگان در توسعه کشور است ما می‌توانیم حلقه شناسایی پرورش و اثربخشی نخبگان را کامل کنیم.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.