• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

عادت‌های کاربران موبایل هوشمند در کشورهای مختلف

موبایل‌های هوشمند به سرعت در حال گسترش در سرتاسر دنیا بوده و هر روز به تعداد طرفداران و کاربران آنها در کشورهای مختلف افزوده می‌شود. درست به همین دلیل هم هست که کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند از ماه فوریه‌ سال میلادی آینده چین با عبور از ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد کاربران موبایل هوشمند در جهان را خواهد داشت.

این جایگاه احتمالا دیگر هرگز تغییر نخواهد کرد؛ چرا که کشور چین جمعیت 3/1 میلیارد نفری دارد و جمعیت آمریکا به 313 ملیون نفر می‌رسد. در همین راستا موسسه تحقیقاتی Flurry، به تازگی بررسی‌های مختلفی درباره شیوه استفاده از موبایل‌های هوشمند در کشورهایی با بیشترین تعداد کاربران انجام داده است و اطلاعات جالبی در این مورد را منتشر کرده است که آنها را در اینجا می‌خوانید:
12- اسپانیا: تعداد کاربران موبایل در این کشور 56 میلیون نفر است؛ در حالی که از این تعداد 18 میلیون نفر موبایل هوشمند دارند. بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده توسط Apigee، کاربران موبایل هوشمند در اسپانیا وابستگی زیادی به اپلیکیشن‌ها دارند و حتی 11 درصد از کاربران موبایل‌های هوشمند آن اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند بدون موبایل هوشمند خودشان غذا بخورند یا حتی زندگی کنند.
11- روسیه: 256 میلیون نفر از جمعیت این کشور کاربر موبایل هستند و از این تعداد 22 میلیون نفر کاربر موبایل هوشمند. نکته جالب درباره کاربران موبایل هوشمند در روسیه این است که حتی زندانیان این کشور هم  از برنامه‌های کاربردی مخصوص خودشان استفاده می‌کنند تا به این ترتیب نزدیکان و خانواده آنها بتوانند از محیط خارج از زندان برای‌شان پیام کوتاه، عکس یا فیلم بفرستند. البته همه‌ زندانیان نمی‌توانند از گوشی‌های هوشمند استفاده کنند.
10- کانادا: تعداد کاربران موبایل این کشور 27 میلیون نفر است؛ در حالی که تعداد کاربران موبایل‌های هوشمند در آن به 23 میلیون نفر می‌رسد. تعداد توسعه دهندگان اپلیکیشن در این کشور زیاد است و به همین خاطر اپلیکیشن‌هاي زیادی ویژه کانادا تولید شده است، تا آنجا که اپل بخشی به نام Great Canadian Apps را در فروشگاه اپلیکیشن‌هایش به این برنامه‌ها اختصاص داده است.
9- فرانسه: در این کشور 72 میلیون نفر کاربر موبایل وجود دارد که 26 میلیون نفر از آنها کاربر موبایل‌های هوشمند هستند. در این کشور کاربران موبایل‌های هوشمند مستلزم پرداخت مالیات ویژه برای حوزه‌ فرهنگ هستند. آنها روند مشابهی هم برای خرید تلویزیون و رادیو دارند. این مالیات‌ها برای تولید محتوای دیجیتالی فرانسوی مانند انواع کتاب‌های الکترونیکی، موسیقی و فیلم هزینه می‌شود.
8- آلمان: در این کشور از میان 107 میلیون نفر کاربران موبایل، 27 میلیون نفر کاربر موبایل هوشمند هستند. 39 درصد از کاربران موبایل هوشمند در آلمان از گوشی خودشان برای جست‌وجوی رستوران و کافه استفاده می‌کنند و 30 درصد هم برای کنترل حساب‌های بانکی‌شان از موبایل‌های هوشمند استفاده می‌کنند.
7- کره جنوبی: یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در زمینه تکنولوژی که 56 میلیون نفر کاربر موبایل و 32 میلیون نفر کاربر موبایل هوشمند دارد. کره جنوبی اولین کشوری است که مفهومی جدید به نام «خرده فروشی‌های مجازی» را برای کاربران موبایل‌های هوشمند ابداع کرده است.
در قفسه‌ این فروشگاه‌ها تنها تصاویر اجناس وجود دارد و خریدار با اسکن کردن بارکد اجناس درخواستی، می‌تواند آنها را در همان روز و چند ساعت بعد دریافت کند.
6- انگلستان: 76 میلیون نفر از جمعیت این کشور کاربر موبایل هستند و 43 میلیون نفر آنها کاربر موبایل هوشمند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که 22 درصد از بزرگسالان این کشور پذیرفته‌اند که به موبایل‌های هوشمند خود وابسته هستند. این در حالی است که 22 درصد دیگر از این کاربران اعلام کرده‌اند که حتی در هنگام حمام کردن هم گوشی خودشان را جواب می‌دهند.
5- هندوستان: این کشور پر جمعیت 700 میلیون کاربر موبایل و 44 میلیون کاربر موبایل هوشمند دارد. در هندوستان مردان از موبایل‌های هوشمند برای دسترسی به اپلیکیشن‌ها و اینترنت استفاده می‌کنند؛ در حالی که زنان از این ابزار برای برقراری ارتباط در شبکه‌های اجتماعی و چت آنلاین بهره می‌برند.
4-برزیل: 259 میلیون نفر از مردم این کشور کاربر موبایل و 55 میلیون نفر از آنها کاربر موبایل‌های هوشمند هستند. کاربران موبایل‌های هوشمند در برزیل علاقه زیادی به شبکه‌های اجتماعی دارند تا جایی که 18 درصد از اپلیکیشن‌های دانلود شده در این کشور مربوط به شبکه‌های اجتماعی هستند.
3- ژاپن: تعداد کاربران موبایل این کشور 128 میلیون نفر است و تعداد کاربران موبایل هوشمند در این کشور به 78 میلیون نفر می‌رسد. کاربران موبایل هوشمند ژاپنی علاقه زیادی به اپلیکیشن‌ها دارند و به طور متوسط 41 درصد از این کاربران هر روز یک برنامه‌ کاربردی دانلود می‌کنند؛ اما در عین حال آنها از شبکه‌های اجتماعی خوششان نمی‌آید و حدود یک سوم از آنها هرگز از موبایل هوشمند خود به شبکه‌های اجتماعی متصل نمی‌شوند.
2- ایالات متحده: از میان 333 میلیون نفر کاربر موبایل در این کشور، 230 میلیون نفر کاربر موبایل هوشمند هستند.
اغلب کاربران موبایل 18 تا 54 ساله در آمریکا، یک موبایل هوشمند دارند. این در حالی است که 40 درصد از افراد بالای 65 سال که بیش از صد هزار دلار درآمد سالانه دارند هم موبایل هوشمند دارند.
1- چین: این کشور با 2/1 میلیارد نفر کاربر موبایل، 256 میلیون نفر کاربر موبایل هوشمند دارد. بیش از نیمی از کاربران موبایل هوشمند در چین این گجت‌ پیشرفته خودشان را دوست دارند؛ چون می‌توانند به طور مخفیانه و بدون دیده شدن از آن استفاده کنند. کاربران گوشی‌های هوشمند چینی همچنین عاشق برنامه‌های کاربردی هستند و 27 درصد از آنها بیش از 21 اپلیکیشن در گوشی خودشان دارند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.