• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

مرورگر اینترنتی گوگل به پروتکل HTTP/2 مجهز می‌شود

رایورز – شرکت گوگل در نظر دارد از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی به پشتیبانی از پروتکل شبکه‌های باز SPDY پایان دهد و در عوض پروتکل اینترنتی HTTP/2 در مرورگر اینترنتی Chrome مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش رایورز به نقل از زد.دی.نت، “کریس بنتزل”(Chris Bentzel) مدیر سیستم‌های چندگانه گوگل و “بنس بیکای”(Bence Béky) مدیر توسعه HTTP/2 در وبلاگ رسمی این شرکت نوشتند که غول اینترنتی جهان در مرورگر اینترنتی Chrome 40 از پروتکل HTTP/2 پشتیبانی خواهد کرد.

شرکت گوگل از سال ۲۰۰۹ به بعد روی سیستم SPDY تمرکز داشت تا به کمک آن بتواند یک پروتکل ویژه مبتنی بر وب را با سرعت بیشتر از HTTP ارائه دهد.

گوگل از زمان عرضه Chrome ۶ به بعد در سال ۲۰۱۰ میلادی پشتیبانی از SPDY را آغاز کرد و به صورت همزمان شرکت موزیلا در مرورگر Firefox 13 این فناوری را برای بالا بردن سرعت جست‌وجوهای اینترنتی مورد استفاده قرار داد.

لازم به ذکر است که پروتکل SPDY در سال ۲۰۱۲ میلادی روی سرورهای توئیتر قرار گرفت و فیس‌بوک نیز در سال ۲۰۱۳ میلادی اقدام مشابه را انجام داد.

 

 

با این وجود، بنتزل و بیکای در این مطلب وبلاگی توضیح دادند که پروتکل بعدی گوگل HTTP/2 است که با آخرین استانداردهای اینترنتی سازگار شده و بیشترین مزیت را در جریان افزایش سرعت اینترنت به ارمغان می‌آورد.

لازم به ذکر است سیستم HTTP/2 که توسط گروه توسعه دهنده HTTP ارائه شده است، در بخش‌های مختلف خود از پروتکل SPDY پشتیبانی می‌کند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.