• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products
post
page
acf-post-type
articles
agencies
notic_wpyticket
tablepress_table
webinars
podcasts
videos
solutions
products
acf-taxonomy
news
certificate

نسل جدید گوشی‌های هوشمند با قابلیت شارژ خود به‌خودی

گوشی‌های هوشمند از برقراری تماس گرفته تا گشت‌وگذارهای اینترنتی به همه نیازهای کاربر امروزی با سرعت بالا پاسخ می‌گویند. در حالی که همه بخش‌ های تلفن‌های همراه به قدر کافی پیشرفت کرده‌اند، کوتاه بودن عمر باتری همچنان مشکلی است که کاربران جهانی از آن گله می‌کنند. یکی از راهکارهایی که می‌تواند این مشکل را برای کاربران حل کند استفاده از نیروی خورشیدی است که بتواند انرژی مورد نیاز باتری را در طول روز تامین کند.

شرکت سامسونگ در سال ۲۰۰۹ میلادی گوشی را با نام E1107 معرفی کرده بود که می‌توانست هر زمان باتری نیاز دارد آن را شارژ کند. اما این تلفن همراه به‌خوبی عمل نمی‌کرد، زیرا پنل خورشیدی آن در قسمت پشت گوشی تعبیه شده بود و کمتر در مقابل نور خورشید قرار می‌گرفت. این مسئله باعث شده بود تا کاربران همیشه گوشی خود را پشت‌ رو در دست بگیرد که این مسئله به گوشی آسیب‌ هایی وارد می‌کرد. اما پنل خورشیدی جدیدی که کارشناسان ارایه کرده‌اند به گونه‌ای ساخته شده است که به یاری آن دسته از کاربرانی می‌شتابد که قصد استفاده از فناوری‌های سازگار با محیط زیست را دارند و از عمر کوتاه باتری گوشی خود گله‌مند هستند.

مرکز IEEE Spectrum طی گزارشی از دستاورد جدیدی در این زمینه خبر داده است که SunPartner نام دارد و توسط “ژول گیلبرت”(Joel Gilbert) و “لودویک دبلویس”(Ludovic Deblois) ارایه شده است و از آن می‌توان به عنوان راهکار جدید برای حل مشکل پنل‌های خورشیدی یاد کرد. روش‌ های به‌کار گرفته شده در SunPartner شامل یک پنل خورشیدی ویژه می‌شود که روی نمایشگر گوشی نصب خواهد شد و بنابراین کاربران قادر خواهند بود از گوشی در شرایط عادی و مثل همیشه استفاده کنند و در صورت نیاز گوشی را به صورت نرمال و با انرژی الکتریسیته هم شارژ کنند. فناوری SunPartner از نوارهای کوچکی ساخته شده است که می‌توانند انرژی خورشیدی را دریافت کنند و آن‌ها را به لنزهای کوچکی که در قسمت بالای نمایشگر تعبیه شده است انتقال دهند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.