• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

پروژه Google Code تعطیل شد

رایورز – شرکت گوگل اعلام کرد پروژه متن‌باز Google Code که در زمینه خدمات میزبانی و انتقال پروژه‌ها به فضای GitHub فعالیت می‌کند را تعطیل خواهد کرد.

به گزارش رایورز به نقل از ای‌ویک، سرویس Google Code در سال ۲۰۰۶ میلادی راه‌اندازی شد، اما از تاریخ ۱۲ مارس به بعد ایجاد پروژه‌های جدید در آن متوقف شده است.

گوگل توضیح داد که تا تاریخ ۲۴ آگوست در سایت مربوطه فقط قابلیت خواندن کدها وجود دارد و از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۶ این سرویس میزبانی به طور کامل تعطیل می‌شود.

«کریس دی‌بونا» مدیر خدمات متن‌باز گوگل در وبلاگ رسمی این شرکت نوشت: «زمانی که ما پروژه خدمات میزبانی Google Code را در سال ۲۰۰۶ آغاز کردیم، دنیای پروژه‌های میزبانی در جهان بسیار محدود بود».

او در ادامه این مطلب نوشت: «ما از همان ابتدا در مورد میزان اطمینان به این سرویس و رکود بازار جهانی نگران بودیم. بنابراین به سازمان‌های مختلف امکان دادیم از بین خدمات متن‌باز مختلف گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند. از آن زمان شرایط این خدمات تغییر کرد و سازمان‌ها موفق شدند سرویس‌های خود را مبتنی بر فضای GitHub یا Bitbucket در اختیار بگیرند.»

 

 

دی‌بونا توضیح داد که برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار انتقال فعالیت‌ها از Google Code کار دشواری نیست و باید هرچه سریع‌تر در این زمینه اقدام کنند.

شرکت گوگل با انجام بررسی‌های گسترده به این نتیجه رسیده است که ادامه فعالیت Google Code لزومی ندارد و قابلیت‌های بهتر برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار موجود است.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.