• English
ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

کدام موبایل بیشترین عمر باتری را دارد؟

رایورز – در کنار امکانات و ویژگی‌های مختلفی که موبایل‌های هوشمند در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند، مواردی مانند عمر کم باتری چیزی است که تقریبا اغلب کاربران از آن شکایت دارند. در واقع با نازک‌تر و سبک‌تر شدن موبایل‌های هوشمند، باتری‌های بکار رفته در آنها هم باریک‌تر شده و قدرت کمتری پیدا می‌کنند.

از آنجایی که این دستگاه‌های قابل حمل وظیفه سرگرمی، برقراری تماس و ارتباطات مختلف را به عهده دارند، طبیعتا باتری و انرژی بیشتری هم مصرف می‌کنند. 

با این اوصاف است که عمر باتری در هر موبایل هوشمند عاملی مهم و تعیین کننده برای خرید آن و در نهایت استقبال از آن در بازار خواهد بود و به همین دلیل اهمیت دارد، البته همه موبایل‌های هوشمند عمر باتری یکسانی نداشته و در حالی که بعضی از آنها برای استفاده در مدت زمانی کوتاه مناسبند، بعضی دیگر مدت زمان بیشتری دوام دارند. 

در همین راستا تست‌های مختلفی برای آزمایش میزان عمر باتری موبایل‌های هوشمند پرطرفدار و پر فروش بازار انجام شده است تا نتایج آنها بتوانند کاربران را برای یک انتخاب بهتر و دقیق‌تر کمک کنند.
در همین راستا مجله آنلاین گیزمودو به تازگی نتایج بعضی از این تست‌ها را منتشر کرده است که نشان می‌دهند موبایل‌های هوشمند پر طرفدار بازار در چه زمینه‌هایی عمر باتری بهتری دارند.

از آنجایی که موبایل‌های هوشمند در حالت‌هایی مانند فیلم و ویدئو، انجام بازی و استفاده از اینترنت بی‌سیم یا Wi-Fi معمولا بیشترین انرژی را مصرف می‌کنند، درست به همین دلیل هم تست‌های انجام شده بیشتر در این زمینه هستند.

پخش ویدئو و فیلم
در این تست موبایل پر طرفدار شرکت موتورولا یعنی Razr HD با 11 ساعت و 19 دقیقه بیشترین عمر باتری را داشته است و بعد از آن آی‌فون 5 اپل 10 ساعت و 22 دقیقه عمر باتری در رتبه دوم قرار دارد. گوشی HTC One با عمر باتری 9 ساعت و 52 دقیقه و سامسونگ گلکسی 4 هم با عمر باتری 9 ساعت و 7 دقیقه در جایگاه‌های بعدی
قرار دارند. در این تست اما گوشی پر طرفدار Xperia Z سونی با عمر باتری 6 ساعت و 22 دقیقه پایین‌ترین جایگاه را دارد.

 

وبگردی و استفاده از اینترنت
از آنجایی كه اغلب کاربران موبایل‌های هوشمند به وبگردی با این ابزار دیجیتال کوچک علاقه دارند، این تست برای ارزیابی میزان عمر باتری موبایل‌های هوشمند پر طرفدار بازار در حالت استفاده از اینترنت انجام شده است. در این تست مشخص شد که Motorola Razr HD یکبار دیگر بیشترین و بهترین طول عمر باتری را در میان رقبای دیگرش دارد. این گوشی در این حالت عمر باتری 10 ساعت و 41 دقیقه‌ای داشت.  بعد از این گوشی به ترتیب HTC One با طول عمر باتری 10 ساعت و 11 دقیقه، آی‌فون 5 با طول عمر باتری 9 ساعت و 52 دقیقه، سامسونگ گلکسی 3 با عمر باتری 9 ساعت و 13 دقیقه، سامسونگ گلکسی 4 با عمر باتری 9 ساعت و 7 دقیقه، Xperia Z سونی با طول عمر باتری 8 ساعت و 23 دقیقه، Z10 از بلک بری با طول عمر باتری 7 ساعت و 31 دقیقه، Lumia 925 نوکیا با عمر باتری 7 ساعت و 12 دقیقه، Lumia 920 نوکیا با عمر باتری 6 ساعت و 52 دقیقه و بالاخره Nexus 4 ال جی با عمر باتری 5 ساعت و 52 دقیقه قرار دارند.

حالت آماده به کار
در حالت آماده به کار یا استندبای هم Motorola Razr HD با عمر باتری 68 ساعت و 3 دقیقه بهترین نتیجه را بدست آورده است. بعد از این گوشی قدرتمند، گوشی‌های HTC One با عمر باتری 60 ساعت و 31 دقیقه، Nexus 4 ال جی با عمر باتری 54 ساعت و 20 دقیقه، Lumia 925 نوکیا با عمر باتری 52 ساعت و 25 دقیقه، سامسونگ گلکسی 4 با عمر باتری 49 ساعت و 33 دقیقه، Xperia Z سونی با عمر باتری 48 ساعت و 25 دقیقه، سامسونگ گلکسی 3 با عمر باتری 47 ساعت و 18 دقیقه، Lumia 920 نوکیا با عمر باتری 46 ساعت و 27 دقیقه، آی‌فون 5 اپل با عمر باتری 44 ساعت و 6 دقیقه و Z10 از بلک بری با عمر باتری 30 ساعت و 40 دقیقه در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden
نوع درخواست
آدرس
تماس با ما

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

info@rayvarz.com

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت مهندسی نرم افزار رایورز می باشد.