ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

900 میلیون دستگاه اندرويدی در معرض خطر حمله هکرها

رایورز – کارشناسان فناوری اعلام کردند که در سیستم‌عامل گوگل، شاه کلیدی وجود دارد که دسترسی کامل به تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های آندرويدی را برای هکرها فراهم مي‌کند.

شاه کلید هکرها در سیستم‌عامل‌های آندرويد یک نوع «باگ» است که به هکرها این امکان را مي‌دهد که اطلاعات تلفن‌ها را به سرقت برده، به تلفن‌های همراه گوش کرده و توانایی ارسال پیام‌های متنی و نامه‌هاي الکترونیک را به‌دست آورند.

محققان اظهار داشتند که این راه گریز از سال 2009 کشف شده و بر این اساس 900 میلیون دستگاه در خطر قرار گرفته‌اند. جف فوریستال از شرکت بلوباکس که این شاه کلید را معرفی کرده اظهار كرد که التزامات کشف این شاه کلید بسیار زیاد است.

این شاه کلید مي‌تواند بر تمام عملکردهای تلفن مسلط شده و هر عملکردی را کنترل کند. فوریستال اظهار كرد که این شرکت پیش‌تر گوگل را از این مساله مطلع کرده است.

سیستم‌عامل آندرويد از نوعی امضای پنهانی برای تایید اینکه یک اپلیکیشن قانونی است و دستکاری نشده استفاده مي‌کند و این باگ بر نحوه این تاییدیه آندرويد تاثیر مي‌گذارد. هر اپلیکیشنی که برای استفاده از فرصت فراهم شده توسط این باگ نوشته شده باشد مي‌تواند از همین میزان دسترسی به تلفن برخوردار شود.

فرویستان اعلام کرده که در نظر دارد در همایش هکرها که با عنوان بلک هت در آگوست سال جاری برگزار مي‌شود اطلاعات بیشتری درباره این مشکل ارائه کند. براساس اظهارات کارشناسان هنوز شواهدی مبنی بر بهره‌برداری از این نقص توسط هکرها به دست نیامده است.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.