درخواست دمو ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

CoreCLR مایکروسافت متن‌باز شد

رایورز – شرکت مایکروسافت کدهای منبع مخصوص CoreCLR خود را منتشر کرد و توضیح داد این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که نرم‌افزارهای .NET Framework و.NET Core سال گذشته متن‌باز شدند.

به گزارش رایورز به نقل از زد.دی.نت، شرکت مایکروسافت با این اقدام قصد دارد توسعه ابزارها و نرم‌افزارهای مربوط به ویندوز موبایل مخصوص دستگاه‌های موبایلی، رایانه‌های رومیزی و سرورها را آسان کند.

با این اتفاقات مایکروسافت دیگر از نرم‌افزارهای متن‌باز دوری نمی‌کند و منابع آگاه اعلام کردند که این شرکت در سیستم داخلی خود تلاش‌هایی را آغاز کرده است تا به موجب آن ابزارهای هسته‌ای توسعه نرم‌افزاری از جمله .NET را بیش از پیش با لینوکس و Mac OS سازگار کند.

این شرکت همچنین در دسامبر گذشته برنامه‌ریزی‌های خود را برای راه‌اندازی بنیاد .NET Core اعلام کرد و توضیح داد که در آینده تمامی اتفاقات در زمینه توسعه نرم‌افزارها در این بنیاد صورت می‌گیرد و کدهای منبع .NET نیز از این طریق به دست شرکت‌ها می‌رسد.

اما شرکت مایکروسافت هم‌اکنون کدهای مربوط به نسخه کامل CoreCLR را مبتنی بر GitHub، RyuJIT و .NET GC منتشر کرد تا این سیستم رسما متن‌باز شود.

 

سوالی دارید از ما بپرسید
تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

با ما در ارتباط باشید
Hidden
Hidden

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنگران (احتشام سابق) شماره ۵

۰۲۱−۸۹۳۲۶۰۰۰

تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.